El Hierro – najmniejsza wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich

581

El Hierro, to najmniejsza wyspa należąca do hiszpańskiego archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Jeżeli szukacie miejsca bliskiego naturze, nieskażonego obecnością tłumów to, niezależnie od pory roku, El Hierro będzie idealną propozycją na wypoczynek.

Wyspa wyróżnia się wśród innych nie tylko swoją niewielką powierzchnią. Dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii od 2014 jest całkowicie samowystarczalna i czerpie swoje zasoby energetyczne z odnawialnych źródeł, takich jak siła wiatru i wody. Władze nie poprzestały na tym przedsięwzięciu i kolejnym celem realizowanym w tym miejscu jest zastąpienie tradycyjnych samochodów pojazdami elektrycznymi, które są bardziej przyjazne środowisku.

Mamy też dobrą informację dla wszystkich, którzy nie wyobrażają sobie wakacji off-line. Chociaż na El Hierro z zasięgiem może być krucho, to zrekompensuje Wam to darmowe wi-fi, dostępne na terenie całej wyspy.

Krajobraz tego miejsca jest połączeniem bujnej roślinności, stromych klifów, przezroczystej wody i dna morskiego ukształtowanego przez wulkaniczne erupcje (ostatnia z nich miała miejsce w 2011 roku). Ta różnorodność spowodowała, że w 2000 roku El Hierro została uznana przez UNESCO za rezerwat biosfery. 

Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Specjalnie dla Was odkrywam tajemnice Hiszpanii i innych krajów, w których używa się pięknego języka hiszpańskiego. Szukam i opisuję ciekawostki z kultury, sztuki i życia codziennego. Mam nadzieję, że Was zainteresują!
Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Latest posts by Marcelina Foltyn-Kaczmarek (see all)

Dodaj pierwszy komentarz

avatar
wpDiscuz