Hiszpanie stworzyli niebieskie wino!

2576

Hiszpanie stworzyli niebieskie wino! // Hispanico.pl

Hiszpański start-up Gik postanowił zrewolucjonizować rynek win w Europie. Zadanie, jakie postawili przed sobą właściciele firmy, to dostarczenie nowych doznać smakowych i… wizualnych!

Jak zapewniają twórcy, wino Gik tworzone jest z najwyższej jakości winogron pochodzących z Hiszpanii i z Francji. Do jego wyrobu nie jest też wykorzystywany cukier. Wszystko to sprawia, że smak Gik spotyka się z pozytywnym odbiorem, co można zobaczyć na testach, którymi start-up chwali się na swojej stronie:

Dlaczego niebieskie wino?

A właściwie dlaczego nie? Rynek win w Europie jest bardzo wymagający, a nowopowstającym markom trudno jest wyjść na prowadzenie. Sami twórcy przyznają, że był to jeden z głównych powodów, dla których zdecydowali się na tak radykalną innowację. Ich celem było stworzenie wina, które wizualnie będzie przyciągać nietypową barwą, a w smaku pozostanie słodkie i lekkie.

Niebieski kolor udało się z kolei uzyskać, dzięki współpracy z naukowcami i specjalistami w dziedzinie Food Tech. W projekt ten zaangażował się między innymi Uniwersytet z Kraju Basków oraz degustatorzy z klubu Azti Tecnecalia. Niebieskie wino mimo swojego niebieskiego koloru, powstaje zarówno z białych, jak i czerwonych winogron. Odmienna barwa uzyskiwana jest dzięki procesowi pigmentacji, który następuje w kolejnym etapie.

Niebieskie wino już wkrótce ma pojawić się na półkach sklepowych nie tylko w Hiszpanii, ale także w innych krajach Europy. Jego cena nie ma przekraczać 40 zł.

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro
PODZIEL SIĘ

Dodaj pierwszy komentarz

avatar