Jeśli wątki miłosne w hiszpańskich filmach nie są Ci obce, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

Do wygrania podwójny bilet na film “Krwawe gody”, który będzie wyświetlany w ramach 17. Tygodnia Kina Hiszpańskiego, 29.03 o godzinie 21:00 w Kinie Muza w Poznaniu.

Zadanie konkursowe

Podaj tytuł Twoim zdaniem najbardziej romantycznego hiszpańskiego filmu. Uzasadnij, dlaczego to właśnie ten film wzruszył Cię najbardziej i co sprawiło, że w Twoim oku zakręciła się łza wzruszenia.

Zasady konkursu

  1. Swoich odpowiedzi udzielajcie wyłącznie w komentarzach poniżej tego wpisu. Odpowiedzi udzielane pod innymi wpisami, na kanałach społecznościowych, mailowo lub w jakikolwiek inny sposób, nie będą uwzględniane.
  2. Aby wziąć udział w konkursie należy poprawnie wypełnić pole „Email” podczas dodawania komentarza. Podany adres posłuży nam do kontaktu ze zwycięzcą.
  3. Każda osoba może wziąć udział w konkursie TYLKO RAZ.
  4. Spośród wszystkich odpowiedzi redakcja Hispanico.pl wybierze jedną, która poruszy nas najbardziej!
  5. Na odpowiedzi czekamy do 27 marca 2017 r. do godz. 23:59 włącznie.
  6. Zwycięzca konkursu otrzyma podwójny bilet na film „Ostatni Hiszpanie na Filipinach”, który wyświetlany będzie 29.03.2017 o godz. 21:00 w Kinie Muza w Poznaniu.
  7. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 28 marca 2017 r. na łamach Hispanico.pl

 

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

Latest posts by Jessica Alvaro (see all)

PODZIEL SIĘ

3 Komentarze - "KONKURS: Wygraj podwójny bilet na film “Krwawe gody”"

avatar
Michał

Odpowiedź na to pytanie moze być tylko jedna-“Tengo ganas de ti”. Na ten film zaprosiłem moją dziewczynę na pierwszą randkę,dwa lata później to on pomógł mi w oświadczynach, a na naszym ślubie leciał soundtrack z tego filmu ;). Dzisiaj z sentymentem wspominamy go z żoną i gdy tylko mamy okazję, wracamy do niego ponownie.Nie wiem, co jest w tym filmie, ale mam wrażenie, że sprawia, że za każdym razem można troche inaczej spojrzeć na kwestie miłości i wszystkiego tego, co z nią związane.

Wiola
¿Mi película de amor favorita? “Jak zostać baskiem/Hiszpański temperament”. Dobrze, może ten film nie należy do poruszających ckliwych dramatów romantycznych, ale kto powiedział, że do miłości nie można podejść z humorem? Przecież prawdziwe uczucie pełne jest uśmiechu, żartów i zabawy, a ja na tym filmie uśmiałam się do łez! I jeszcze to poświęcenie Rafy (głównego bohatera), próba całkowitej zmiany siebie (co nie do końca mu wychodziło 🙂 ) tylko po to, żeby zyskać serce Amaiy, to się nazywa miłość! Idealny film na poprawę humoru, na samą myśl o tych wszystkich scenach uśmiech sam pojawia mi się na twarzy! Jak najbardziej… Czytaj więcej »
Marika

Najbardziej romantycznym filmem hiszpańskim jest według mnie dramat “Porozmawiaj z nią” w reżyserii Pedro Almodóvara. Miłość przedstawiona w tym filmie jest miłością bezwarunkową, tak silną, że oglądając zastanawiamy się nad całym sensem życia i tym, jak traktujemy innych ludzi. Bohaterowie walczą z samotnością i rozpaczą, co dodaje tylko realności całemu obrazowi. Polecam każdemu, kto nie lubi banalnych historyjek i czuje, że jego miłość jest jednostronna (między innymi tak można interpretować dzieło Almodóvara).

wpDiscuz