16. Tydzień Kina Hiszpańskiego
5 (100%) 1 vote[s]

Już 7 kwietnia rozpocznie się 16. Tydzień Kina Hiszpańskiego, podczas którego ekrany kin w siedmiu polskich miastach zostaną zdominowane przez filmy kipiące południowym temperamentem!

Warszawa, Poznań, Kraków, Gdańsk, Katowice, Wrocław i Łódź – w każdym z tych miast będziecie mieli okazję przyjrzeć się bliżej hiszpańskiej kinematografii. W programie 16. Tygodnia Kina Hiszpańskiego znajdą się zarówno głośne produkcje ostatniego sezonu, jak i propozycje dla tych, którzy wolą mniej znane, ale równie wartościowe kino niezależne.

Jak zapewniają organizatorzy wydarzenia, tegoroczna edycja TKH zabierze nas w podróż po różnorodności, drzemiącej w poszczególnych regionach Hiszpanii. Niezależnie od tego, czy jesteście fanami Katalonii, Galicji, Kraju Basków, czy Balearów – z pewnością znajdziecie coś dla siebie.

16. Tydzień Kina Hiszpańskiego to nie tylko okazja do poznania filmów produkcji hiszpańskiej, ale także (a może przede wszystkim!) niebywała okazja do obcowania z kulturą Hiszpanii, szlifowania języka, a także poznania osób o podobnych zainteresowaniach. Co roku w festiwalu uczestniczy kilkanaście tysięcy widzów, których organizatorzy zaskakują coraz bardziej ambitnymi produkcjami.

Już wkrótce przedstawimy Wam informacje o filmach wyświetlanych w ramach tego wydarzenia. A już dziś możecie zarezerwować czas na seanse w dniach:

  • 7-14 kwietnia: Warszawa, Kino Muranów i Kino Luna
  • 8-14 kwietnia: Gdańsk, Kino Żak
  • 8-14 kwietnia: Kraków, Kino Pod Baranami
  • 8-14 kwietnia: Poznań, Kino Muza
  • 8-14 kwietnia: Wrocław, Kino Nowe Horyzonty
  • 11-19 kwietnia: Katowice, Kino Światowid
  • 15-21 kwietnia: Łódź, Kino Charlie

Więcej informacji na temat 16. Tygodnia Kina Hiszpańskiego możecie znaleźć na facebookowym profilu organizatora.

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro
avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Magiczna Minorka w filmie "Isla bonita"Obraz Galisji po wojnie domowej w filmie "W cugu"Jak zostać Baskiem i Katalonką? Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
trackback

[…] Ten film będziecie mogli zobaczyć podczas 16. Tygodnia Kina Hiszpańskiego. […]

trackback

[…] Ten film będziecie mogli zobaczyć podczas 16. Tygodnia Kina Hiszpańskiego. […]

trackback

[…] tytułów wyświetlanych podczas 16. Tygodnia Kina Hiszpańskiego znajdą się dwa, które z powodzeniem można określić, jako najlepsze […]