Strona głównaNewsWydarzenia w Polsce20. Tydzień Kina Hiszpańskiego
ReklamaHiszpańskie Kubki Hispanico

UWAGA: Z uwagi na pandemię COVID-19 20. Tydzień Kina Hiszpańskiego został przesunięty. Bieżące informacje w tym temacie można znaleźć na www.facebook.com/TydzienKinaHiszpanskiego

Już po raz 20. organizatorzy Tygodnia Kina Hiszpańskiego zapraszają nas w gorącą wędrówkę po wybitnej, hiszpańskiej kinematografii!

20. Tydzień Kina Hiszpańskiego to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone wyłącznie kinematografii słonecznej Hiszpanii. To prawdziwe święto kina dla widzów zakochanych w kulturze tego kraju, podróżach i południowym stylu życia. Przegląd skierowany jest zarówno do miłośników języka i kultury hiszpańskiej, jak i do osób lubiących dobre kino.

W programie prezentowany jest szeroki przekrój hiszpańskiej kinematografii, od hitów kasowych po kameralne filmy artystyczne, a różnorodność gatunkowa i tematyczna sprawia, że każdy widz znajdzie coś dla siebie. W ramach Tygodnia Kina Hiszpańskiego prezentowane są najgłośniejsze i najbardziej intrygujące nowe hiszpańskie filmy, w większości nie pokazywane wcześniej w Polsce. Wśród nich filmy prezentowane na najważniejszych międzynarodowych festiwalach oraz zdobywcy prestiżowych nagród.

Gdzie i kiedy?

20. Tydzień Kina Hiszpańskiego odbędzie w dziesięciu polskich miastach w dniach od 18 marca do 5 kwietnia 2020 roku:

 • Warszawa – Kino Muranów i Kino Luna (18-25.03)
 • Łódź – Kino – Galeria Charlie (19.03-26.03)
 • Kraków – Kino Pod Baranami (20-26.03)
 • Wrocław – Kino Nowe Horyzonty (20-26.03)
 • Białystok – Kino FORUM (20-26.03)
 • Katowice – Kino Światowid (23-29.03)
 • Poznań – Kino Muza w Poznaniu (27.03-2.04)
 • Gdańsk – Klub ŻAK (27.03-2.04)
 • Lublin – Centrum Kultury w Lublinie (30.03-5.04)
 • Gdynia – Gdyńskie Centrum Filmowe (3-5.04)

Filmy podczas 20. Tygodnia Kina Hiszpańskiego

Wiosną 2020 roku już po raz 20. zapraszamy w filmową podróż przez Półwysep Iberyjski, od centrum stołecznego Madrytu, przez Galicję, po Katalonię i Andaluzję! W jej trakcie będziecie mieli okazję zobaczyć aż 16 filmów:

„Buñuel w labiryncie żółwi”, 2018 (film animowany)

Film "Buñuel w labiryncie żółwi"
Film „Buñuel w labiryncie żółwi”

Animacja przedstawia okoliczności, w jakich Luis Buñuel stworzył pierwszy i jedyny w karierze film dokumentalny, opowiadający o jednym z najbiedniejszych rejonów Hiszpanii, Las Hurdes, gdzie widziane z góry dachy wiejskich domów i wąskie uliczki przypominają skorupę żółwia. Surowa natura Estremadury z dokumentu Buñuela zręcznie wpleciona w klatki filmu Simó kontrastuje z pastelową estetyką obrazu i motywami z surrealistycznej twórczości Salvadora Dalego.

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Póki trwa wojna”, 2019

Film "Póki trwa wojna"
Film „Póki trwa wojna”

Lato 1936. Wybitny pisarz i filozof, Miguel de Unamuno (Karra Elejalde), publicznie popiera wojskowy zamach stanu. Generał Franco prowadzi udaną kampanię, której celem jest objęcie władzy. Krwawe oblicze konfliktu i liczne wyroki powodują, że Unamuno zaczyna podawać w wątpliwość swoje poglądy. Kiedy Franco przenosi kwaterę główną do Salamanki, Unamuno udaje się do niego z petycją o uwolnienie uwięzionych przyjaciół.

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Niewinność”, 2019

Film "Niewinność"
Film „Niewinność”

Lis jest wysportowaną, zdolną nastolatką, która marzy o pracy w cyrku. Jednak żeby to osiągnąć, musi wyrwać się z rodzinnej wioski, na co nie pozwalają jej rodzice. Jest lato. Lis spędza je na zabawach z przyjaciółmi i kilka lat starszym od niej chłopakiem. Wszechobecni sąsiedzi i nieustanne plotki zmuszają ją do ukrywania związku, zwłaszcza przed rodzicami. Sielankowe lato dobiegnie jednak końca, a nadchodząca jesień wywróci życie Lis do góry nogami.

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Kapela”, 2019

Film "Kapela"
Film „Kapela”

Edu wraca z Londynu, gdzie studiował grę na skrzypcach, do rodzinnej Walencji, na wesele brata. Po przyjeździe do domu chce odzyskać utracony czas i na nowo spędzać go z kolegami, z którymi grał w kapeli. Czy przetrwała męska przyjaźń, która ich łączyła? Edu odnowi też kontakt z Alicią, odwieczną dziewczyną jednego z najlepszych przyjaciół. Spotkanie przypomni mu, co kiedyś do niej czuł. Czy dawne uczucie odżyje? Niosący powiew młodości, udany debiut reżyserski Roberta Bueso.

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Dni, które nadejdą”, 2019

Film "Dni, które nadejdą"
Film „Dni, które nadejdą”

Vir i Lluís są parą zaledwie od roku, kiedy zaskakuje ich ciąża, która obraca ich świat do góry nogami. Nie byli przygotowani na rodzicielstwo. Perspektywa pojawienia się dziecka budzi w nich skrajne emocje, a marzenia muszą skonfrontować z realiami. Reżyser powierzył główną rolę Davidowi Verdaguerowi oraz sfilmował prawdziwą ciążę partnerki aktora. Fabuła filmu jest więc kroniką przeżyć zarówno fikcyjnej, jak i prawdziwej pary bohaterów z Barcelony.

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Taksówką na Gibraltar”, 2019

Film "Taksówka na GIbraltar"
Film „Taksówka na GIbraltar”

Trójka przypadkowych bohaterów, sfrustrowany, zadłużony taksówkarz (Dani Rovira), argentyński amant po wyroku (Joaquín Furriel) i młoda znudzona Andaluzyjka (Ingrid García Jonsson), wyrusza wspólnie na szaloną wyprawę na Gibraltar. Chcą odnaleźć złoto ukryte w tamtejszych tunelach podczas II wojny światowej. Taki przypływ gotówki rozwiązałby wszystkie ich problemy. Czy u kresu podróży czeka na nich tylko szlachetny kruszec? A może po drodze odkryją coś znacznie cenniejszego?

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Jak zostać cesarzem”, 2019

Film "Jak zostać cesarzem"
Film „Jak zostać cesarzem”

Cesarstwo Wielkiej Japonii ma poważny problem. Bezpotomnie odszedł Cesarz Satohito. Aby zapewnić ciągłość mocarstwu, trzeba jak najszybciej znaleźć następcę tronu. Jedyny ślad prowadzi do miejscowości Coria del Río niedaleko Sewilli. Mieszka tam Paco Japón (Dani Rovira) z żoną (María León) i dziećmi. To właśnie on jest wybrańcem! Życie rodziny Japón staje do góry nogami. Muszą pojechać do Tokio i zamieszkać w Pałacu Cesarskim, gdzie będą przygotowywani do nowych ról.

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Gdybym był bogaty”, 2019

Film "Gdybym był bogaty"
Film „Gdybym był bogaty”

Santi (Álex García) kupuje los na loterii i z dnia na dzień staje się milionerem. Czy jednak można w pełni cieszyć się z wygranej, nie mówiąc o niej ani rodzinie, ani przyjaciołom? Santi musi ukryć swoje szczęście. Właśnie rozwodzi się z żoną (Alexandra Jiménez), z którą nie podpisał intercyzy. Gdyby dowiedziała się o fortunie, zażądałaby połowy pieniędzy. Santi postanawia cieszyć się z wygranej w ukryciu. Czy uda mu się utrzymać ją w sekrecie?

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Życie zaczyna się po czterdziestce”, 2019

Film "Życie zaczyna się po czterdziestce"
Film „Życie zaczyna się po czterdziestce”

Ana (Maribel Verdú) skończyła właśnie 45 lat i sprawia wrażenie osoby, której udało się już wszystko osiągnąć. Nie jest jednak pewna, czy marzyła właśnie o takim życiu. Eric jest nastolatkiem, który ma wszystko przed sobą, ale nie wie, jaką obrać drogę. I nie ma nikogo, kto mógłby mu pomóc w dokonaniu wyboru. Wydaje się, że jedyne, co łączy Anę i Erica to fakt, że oboje znajdują się na rozdrożu. Pewnego dnia poznają się na randkowym czacie, a potem spotykają w realu…

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Litus”, 2019

Film "Litus"
Film „Litus”

Kilka miesięcy po śmierci Litusa, Toni (Quim Gutiérrez) organizuje spotkanie bliskich zmarłego brata, którzy od dłuższego czasu się nie mieli ze sobą kontaktu. Pretekstem są listy pożegnalne, które Litus zostawił dla byłej dziewczyny, przyjaciół oraz dawnej narzeczonej. Spotkanie, które miało być poświęcone wspomnieniom o Litusie, staje się okazją do ujawnienia intymnych, głęboko skrywanych sekretów, co prowadzi do wybuchu nagromadzonych przez lata emocji.

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Po europejsku”, 2020

Film "Po europejsku"
Film „Po europejsku”

Hiszpania, koniec lat 50. ubiegłego wieku. Dwóch kawalerów po trzydziestce, pochodzący z prowincji kreślarz, Miguel (Raúl Arévalo) i jedyny syn dobrze sytuowanego architekta, Antonio (Juan Diego Botto), wyjeżdża na wczasy na Ibizę. Wyspa kusi seksualnymi legendami o europejskich turystkach oraz iluzją wolności. Po przybyciu mężczyźni rzucają się w wir beztroskiego, imprezowego życia. Jednak pozornie idealne wakacje okażą się zupełnie inne niż się spodziewali.

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Siła ognia”, 2019

Film "Siła ognia" (20. Tydzień Kina Hiszpańskiego)
Film „Siła ognia”

Zdobywca Nagrody Jury w sekcji Inne Spojrzenie na MFF w Cannes. Osadzony wśród pejzaży hiszpańskiej Galicji film Laxe’a opowiada o potrzebie równowagi. Zagrożonym ekosystemem okazuje się tu nie tylko przyroda, lecz także lokalna społeczność. A przyczyną iskrzeń są zmiany, jakie zachodzą w pustoszejących, wyglądających turystów wsiach, oraz powrót Amadora, który właśnie odsiedział wyrok za podpalenie.

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Gryplan”, 2019

Film "Gryplan" (20. Tydzień Kina Hiszpańskiego)
Film „Gryplan”

Paco (Antonio de la Torre), Ramón (Chema del Barco) i Andrade (Raúl Arévalo) są przyjaciółmi z pracy. Niestety, firmę zamknięto i cała trójka wylądowała na bruku. Pewnego dnia spotykają się rano, żeby wdrożyć w życie wymyślony wcześniej plan, ale nieprzewidziana sytuacja nie pozwala im ruszyć się z domu. Podczas gdy zastanawiają się, co zrobić, wplątują się w niepotrzebne, niewygodne dyskusje i awantury, które na zawsze zmienią łączącą ich relację.

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Detektyw Areta”, 2019

Film "Detektyw Areta" (20. Tydzień Kina Hiszpańskiego)
Film „Detektyw Areta”

Pół roku po domniemanym samobójstwie słynnego krawca, Narciso Benavidesa, detektywowi Arecie składa wizytę tajemnicza, atrakcyjna nieznajoma. Wyjawia mu, że była kochanką zmarłego i prosi o wyjaśnienie okoliczności jego śmierci. Jest przekonana, że został zabity. Instynkt mówi Arecie, że ludzie zabijają tylko z miłości lub dla pieniędzy, lecz mimo to podejmuje się rozwikłania zagadki. Wkrótce okaże się, że w sprawie Benavidesa podejrzanych jest wielu i każdy z nich miał powód, by pozbyć się krawca.

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Bo pójdzie z dymem”, 2019

Film "Bo pójdzie z dymem" (20. Tydzień Kina Hiszpańskiego)
Film „Bo pójdzie z dymem”

Quique ma trzydzieści lat i pochodzi z Kadyksu. Jest bardzo zabawny, jak połowa miasta i jak połowa miasta bezrobotny. Jego ojciec nie żyje, siostra siedzi w więzieniu, a matka cierpi na Alzheimera. Quique musi więc za wszelką cenę zdobyć pieniądze na utrzymanie rodziny. Pewnego dnia dostaje propozycję wykradnięcia z magazynu największego w Hiszpanii ładunku narkotyków. Musi jednak działać szybko, bo inaczej cały towar pójdzie z dymem…

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Mam to pod kontrolą”, 2019

Film "Mam to pod kontrolą" (20. Tydzień Kina Hiszpańskiego)
Film „Mam to pod kontrolą”

Ogromny przebój kasowy hiszpańskiego kina 2019. Pedro (David Verdaguer), Arturo (Ernesto Sevilla) i Eligio (Carlos Santos) zaprzyjaźnili się podczas studiów na uniwersytecie, gdzie dziś są wykładowcami. A raczej byli, bo właśnie dostali wypowiedzenia. Główkują więc, jak wyjść na prostą. Może zacząć rozprowadzać wśród imprezującej młodzieży witaminowy preparat, nad którym prowadził badania Pedro? Specyfik wprawia w znakomity nastrój i nie powoduje skutków ubocznych. Czy nic i nikt nie stanie im na przeszkodzie?

Więcej informacji o filmie >

 

Odwiedź również:

Organizatorem Tygodnia Kina Hiszpańskiego jest Agencja Promocji Mañana we współpracy z Ambasadą Królestwa Hiszpanii, Biurem Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce, Instytutem Cervantesa w Warszawie i Instytutem Cervantesa w Krakowie.

Reklama
Jessica Alvaro
Hiszpania i Ameryka Łacińska były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!
Reklama
ŚLEDŹ NASZ PROFIL
12,062FaniLubię
9,609ObserwującyObserwuj
67SubskrybującySubskrybuj
OSTATNIO DODANE
Reklama
Booking.com
ReklamaHiszpańskie Kubki Hispanico

UWAGA: Z uwagi na pandemię COVID-19 20. Tydzień Kina Hiszpańskiego został przesunięty. Bieżące informacje w tym temacie można znaleźć na www.facebook.com/TydzienKinaHiszpanskiego

Już po raz 20. organizatorzy Tygodnia Kina Hiszpańskiego zapraszają nas w gorącą wędrówkę po wybitnej, hiszpańskiej kinematografii!

20. Tydzień Kina Hiszpańskiego to jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone wyłącznie kinematografii słonecznej Hiszpanii. To prawdziwe święto kina dla widzów zakochanych w kulturze tego kraju, podróżach i południowym stylu życia. Przegląd skierowany jest zarówno do miłośników języka i kultury hiszpańskiej, jak i do osób lubiących dobre kino.

W programie prezentowany jest szeroki przekrój hiszpańskiej kinematografii, od hitów kasowych po kameralne filmy artystyczne, a różnorodność gatunkowa i tematyczna sprawia, że każdy widz znajdzie coś dla siebie. W ramach Tygodnia Kina Hiszpańskiego prezentowane są najgłośniejsze i najbardziej intrygujące nowe hiszpańskie filmy, w większości nie pokazywane wcześniej w Polsce. Wśród nich filmy prezentowane na najważniejszych międzynarodowych festiwalach oraz zdobywcy prestiżowych nagród.

Gdzie i kiedy?

20. Tydzień Kina Hiszpańskiego odbędzie w dziesięciu polskich miastach w dniach od 18 marca do 5 kwietnia 2020 roku:

 • Warszawa – Kino Muranów i Kino Luna (18-25.03)
 • Łódź – Kino – Galeria Charlie (19.03-26.03)
 • Kraków – Kino Pod Baranami (20-26.03)
 • Wrocław – Kino Nowe Horyzonty (20-26.03)
 • Białystok – Kino FORUM (20-26.03)
 • Katowice – Kino Światowid (23-29.03)
 • Poznań – Kino Muza w Poznaniu (27.03-2.04)
 • Gdańsk – Klub ŻAK (27.03-2.04)
 • Lublin – Centrum Kultury w Lublinie (30.03-5.04)
 • Gdynia – Gdyńskie Centrum Filmowe (3-5.04)

Filmy podczas 20. Tygodnia Kina Hiszpańskiego

Wiosną 2020 roku już po raz 20. zapraszamy w filmową podróż przez Półwysep Iberyjski, od centrum stołecznego Madrytu, przez Galicję, po Katalonię i Andaluzję! W jej trakcie będziecie mieli okazję zobaczyć aż 16 filmów:

„Buñuel w labiryncie żółwi”, 2018 (film animowany)

Film "Buñuel w labiryncie żółwi"
Film „Buñuel w labiryncie żółwi”

Animacja przedstawia okoliczności, w jakich Luis Buñuel stworzył pierwszy i jedyny w karierze film dokumentalny, opowiadający o jednym z najbiedniejszych rejonów Hiszpanii, Las Hurdes, gdzie widziane z góry dachy wiejskich domów i wąskie uliczki przypominają skorupę żółwia. Surowa natura Estremadury z dokumentu Buñuela zręcznie wpleciona w klatki filmu Simó kontrastuje z pastelową estetyką obrazu i motywami z surrealistycznej twórczości Salvadora Dalego.

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Póki trwa wojna”, 2019

Film "Póki trwa wojna"
Film „Póki trwa wojna”

Lato 1936. Wybitny pisarz i filozof, Miguel de Unamuno (Karra Elejalde), publicznie popiera wojskowy zamach stanu. Generał Franco prowadzi udaną kampanię, której celem jest objęcie władzy. Krwawe oblicze konfliktu i liczne wyroki powodują, że Unamuno zaczyna podawać w wątpliwość swoje poglądy. Kiedy Franco przenosi kwaterę główną do Salamanki, Unamuno udaje się do niego z petycją o uwolnienie uwięzionych przyjaciół.

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Niewinność”, 2019

Film "Niewinność"
Film „Niewinność”

Lis jest wysportowaną, zdolną nastolatką, która marzy o pracy w cyrku. Jednak żeby to osiągnąć, musi wyrwać się z rodzinnej wioski, na co nie pozwalają jej rodzice. Jest lato. Lis spędza je na zabawach z przyjaciółmi i kilka lat starszym od niej chłopakiem. Wszechobecni sąsiedzi i nieustanne plotki zmuszają ją do ukrywania związku, zwłaszcza przed rodzicami. Sielankowe lato dobiegnie jednak końca, a nadchodząca jesień wywróci życie Lis do góry nogami.

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Kapela”, 2019

Film "Kapela"
Film „Kapela”

Edu wraca z Londynu, gdzie studiował grę na skrzypcach, do rodzinnej Walencji, na wesele brata. Po przyjeździe do domu chce odzyskać utracony czas i na nowo spędzać go z kolegami, z którymi grał w kapeli. Czy przetrwała męska przyjaźń, która ich łączyła? Edu odnowi też kontakt z Alicią, odwieczną dziewczyną jednego z najlepszych przyjaciół. Spotkanie przypomni mu, co kiedyś do niej czuł. Czy dawne uczucie odżyje? Niosący powiew młodości, udany debiut reżyserski Roberta Bueso.

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Dni, które nadejdą”, 2019

Film "Dni, które nadejdą"
Film „Dni, które nadejdą”

Vir i Lluís są parą zaledwie od roku, kiedy zaskakuje ich ciąża, która obraca ich świat do góry nogami. Nie byli przygotowani na rodzicielstwo. Perspektywa pojawienia się dziecka budzi w nich skrajne emocje, a marzenia muszą skonfrontować z realiami. Reżyser powierzył główną rolę Davidowi Verdaguerowi oraz sfilmował prawdziwą ciążę partnerki aktora. Fabuła filmu jest więc kroniką przeżyć zarówno fikcyjnej, jak i prawdziwej pary bohaterów z Barcelony.

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Taksówką na Gibraltar”, 2019

Film "Taksówka na GIbraltar"
Film „Taksówka na GIbraltar”

Trójka przypadkowych bohaterów, sfrustrowany, zadłużony taksówkarz (Dani Rovira), argentyński amant po wyroku (Joaquín Furriel) i młoda znudzona Andaluzyjka (Ingrid García Jonsson), wyrusza wspólnie na szaloną wyprawę na Gibraltar. Chcą odnaleźć złoto ukryte w tamtejszych tunelach podczas II wojny światowej. Taki przypływ gotówki rozwiązałby wszystkie ich problemy. Czy u kresu podróży czeka na nich tylko szlachetny kruszec? A może po drodze odkryją coś znacznie cenniejszego?

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Jak zostać cesarzem”, 2019

Film "Jak zostać cesarzem"
Film „Jak zostać cesarzem”

Cesarstwo Wielkiej Japonii ma poważny problem. Bezpotomnie odszedł Cesarz Satohito. Aby zapewnić ciągłość mocarstwu, trzeba jak najszybciej znaleźć następcę tronu. Jedyny ślad prowadzi do miejscowości Coria del Río niedaleko Sewilli. Mieszka tam Paco Japón (Dani Rovira) z żoną (María León) i dziećmi. To właśnie on jest wybrańcem! Życie rodziny Japón staje do góry nogami. Muszą pojechać do Tokio i zamieszkać w Pałacu Cesarskim, gdzie będą przygotowywani do nowych ról.

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Gdybym był bogaty”, 2019

Film "Gdybym był bogaty"
Film „Gdybym był bogaty”

Santi (Álex García) kupuje los na loterii i z dnia na dzień staje się milionerem. Czy jednak można w pełni cieszyć się z wygranej, nie mówiąc o niej ani rodzinie, ani przyjaciołom? Santi musi ukryć swoje szczęście. Właśnie rozwodzi się z żoną (Alexandra Jiménez), z którą nie podpisał intercyzy. Gdyby dowiedziała się o fortunie, zażądałaby połowy pieniędzy. Santi postanawia cieszyć się z wygranej w ukryciu. Czy uda mu się utrzymać ją w sekrecie?

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Życie zaczyna się po czterdziestce”, 2019

Film "Życie zaczyna się po czterdziestce"
Film „Życie zaczyna się po czterdziestce”

Ana (Maribel Verdú) skończyła właśnie 45 lat i sprawia wrażenie osoby, której udało się już wszystko osiągnąć. Nie jest jednak pewna, czy marzyła właśnie o takim życiu. Eric jest nastolatkiem, który ma wszystko przed sobą, ale nie wie, jaką obrać drogę. I nie ma nikogo, kto mógłby mu pomóc w dokonaniu wyboru. Wydaje się, że jedyne, co łączy Anę i Erica to fakt, że oboje znajdują się na rozdrożu. Pewnego dnia poznają się na randkowym czacie, a potem spotykają w realu…

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Litus”, 2019

Film "Litus"
Film „Litus”

Kilka miesięcy po śmierci Litusa, Toni (Quim Gutiérrez) organizuje spotkanie bliskich zmarłego brata, którzy od dłuższego czasu się nie mieli ze sobą kontaktu. Pretekstem są listy pożegnalne, które Litus zostawił dla byłej dziewczyny, przyjaciół oraz dawnej narzeczonej. Spotkanie, które miało być poświęcone wspomnieniom o Litusie, staje się okazją do ujawnienia intymnych, głęboko skrywanych sekretów, co prowadzi do wybuchu nagromadzonych przez lata emocji.

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Po europejsku”, 2020

Film "Po europejsku"
Film „Po europejsku”

Hiszpania, koniec lat 50. ubiegłego wieku. Dwóch kawalerów po trzydziestce, pochodzący z prowincji kreślarz, Miguel (Raúl Arévalo) i jedyny syn dobrze sytuowanego architekta, Antonio (Juan Diego Botto), wyjeżdża na wczasy na Ibizę. Wyspa kusi seksualnymi legendami o europejskich turystkach oraz iluzją wolności. Po przybyciu mężczyźni rzucają się w wir beztroskiego, imprezowego życia. Jednak pozornie idealne wakacje okażą się zupełnie inne niż się spodziewali.

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Siła ognia”, 2019

Film "Siła ognia" (20. Tydzień Kina Hiszpańskiego)
Film „Siła ognia”

Zdobywca Nagrody Jury w sekcji Inne Spojrzenie na MFF w Cannes. Osadzony wśród pejzaży hiszpańskiej Galicji film Laxe’a opowiada o potrzebie równowagi. Zagrożonym ekosystemem okazuje się tu nie tylko przyroda, lecz także lokalna społeczność. A przyczyną iskrzeń są zmiany, jakie zachodzą w pustoszejących, wyglądających turystów wsiach, oraz powrót Amadora, który właśnie odsiedział wyrok za podpalenie.

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Gryplan”, 2019

Film "Gryplan" (20. Tydzień Kina Hiszpańskiego)
Film „Gryplan”

Paco (Antonio de la Torre), Ramón (Chema del Barco) i Andrade (Raúl Arévalo) są przyjaciółmi z pracy. Niestety, firmę zamknięto i cała trójka wylądowała na bruku. Pewnego dnia spotykają się rano, żeby wdrożyć w życie wymyślony wcześniej plan, ale nieprzewidziana sytuacja nie pozwala im ruszyć się z domu. Podczas gdy zastanawiają się, co zrobić, wplątują się w niepotrzebne, niewygodne dyskusje i awantury, które na zawsze zmienią łączącą ich relację.

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Detektyw Areta”, 2019

Film "Detektyw Areta" (20. Tydzień Kina Hiszpańskiego)
Film „Detektyw Areta”

Pół roku po domniemanym samobójstwie słynnego krawca, Narciso Benavidesa, detektywowi Arecie składa wizytę tajemnicza, atrakcyjna nieznajoma. Wyjawia mu, że była kochanką zmarłego i prosi o wyjaśnienie okoliczności jego śmierci. Jest przekonana, że został zabity. Instynkt mówi Arecie, że ludzie zabijają tylko z miłości lub dla pieniędzy, lecz mimo to podejmuje się rozwikłania zagadki. Wkrótce okaże się, że w sprawie Benavidesa podejrzanych jest wielu i każdy z nich miał powód, by pozbyć się krawca.

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Bo pójdzie z dymem”, 2019

Film "Bo pójdzie z dymem" (20. Tydzień Kina Hiszpańskiego)
Film „Bo pójdzie z dymem”

Quique ma trzydzieści lat i pochodzi z Kadyksu. Jest bardzo zabawny, jak połowa miasta i jak połowa miasta bezrobotny. Jego ojciec nie żyje, siostra siedzi w więzieniu, a matka cierpi na Alzheimera. Quique musi więc za wszelką cenę zdobyć pieniądze na utrzymanie rodziny. Pewnego dnia dostaje propozycję wykradnięcia z magazynu największego w Hiszpanii ładunku narkotyków. Musi jednak działać szybko, bo inaczej cały towar pójdzie z dymem…

Więcej informacji o filmie >

 

Film „Mam to pod kontrolą”, 2019

Film "Mam to pod kontrolą" (20. Tydzień Kina Hiszpańskiego)
Film „Mam to pod kontrolą”

Ogromny przebój kasowy hiszpańskiego kina 2019. Pedro (David Verdaguer), Arturo (Ernesto Sevilla) i Eligio (Carlos Santos) zaprzyjaźnili się podczas studiów na uniwersytecie, gdzie dziś są wykładowcami. A raczej byli, bo właśnie dostali wypowiedzenia. Główkują więc, jak wyjść na prostą. Może zacząć rozprowadzać wśród imprezującej młodzieży witaminowy preparat, nad którym prowadził badania Pedro? Specyfik wprawia w znakomity nastrój i nie powoduje skutków ubocznych. Czy nic i nikt nie stanie im na przeszkodzie?

Więcej informacji o filmie >

 

Odwiedź również:

Organizatorem Tygodnia Kina Hiszpańskiego jest Agencja Promocji Mañana we współpracy z Ambasadą Królestwa Hiszpanii, Biurem Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce, Instytutem Cervantesa w Warszawie i Instytutem Cervantesa w Krakowie.

Reklama
Jessica Alvaro
Hiszpania i Ameryka Łacińska były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!
Reklama
ŚLEDŹ NASZ PROFIL
12,062FaniLubię
9,609ObserwującyObserwuj
67SubskrybującySubskrybuj
Booking.com

OSTATNIO DODANE
Reklama
POPULARNE W TYM TYGODNIU
Reklama