9 medali dla Meksykanów w zawodach RobotChallenge

605

Meksykańscy studenci zdobyli aż 9 medali podczas tegorocznych prestiżowych zawodów RobotChallenge w Wiedniu.

9 medali dla Meksykanów w zawodach RobotChallenge // Hispanico.plDrużyna zaprezentowała swoje osiągnięcia na światowej scenie, zdobywając 2 złote medale, 4 srebrne i 3 brązowe. Nagrody są dla nich bardzo cenne, ponieważ RobotChallenge to jedne z najbardziej znaczących światowych zawodów w robotyce, które przyciągają pasjonatów z całego świata.

Mistrzostwa organizowane są co roku przez Austriackie Stowarzyszenie na rzecz Innowacyjnych Nauk Komputerowych wspólnie z Federalnym Ministerstwem Nauki i Badań. Podczas konkursu roboty mierzą się ze sobą na różnych polach: ścigają się w chodzeniu wzdłuż linii i na czas, rysują, biorą udział w zawodach sumo i wielu innych konkurencjach.

RobotChallenge 2016

W tegorocznych zawodach wzięło udział 2 000 robotów z 56 różnych krajów. Ilość zdobytych medali była zaskoczeniem dla meksykańskiej drużyny, która nie spodziewała się, aż tak dużego sukcesu. Israel Ortiz Hernández, Cristóbal Calva Díaz, Eduardo Bracho Mora, Christian Vázquez Gallar, Luis Cortés Hernández, Jonathan Salcedo Cruz, Alexis Hernández García, Ángel Antonio de la Cruz de Aquino i Abner Juárez Jiménez ze swoimi konstrukcjami wystartowali w sześciu z trzynastu konkursowych kategorii.

Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Specjalnie dla Was odkrywam tajemnice Hiszpanii i innych krajów, w których używa się pięknego języka hiszpańskiego. Szukam i opisuję ciekawostki z kultury, sztuki i życia codziennego. Mam nadzieję, że Was zainteresują!
Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Latest posts by Marcelina Foltyn-Kaczmarek (see all)

ŹRÓDŁOMexico News Daily
PODZIEL SIĘ

Dodaj pierwszy komentarz

avatar