Wystawa Andrésa Pachón w Poznaniu

1246
Wystawa Andrésa Pachón w Poznaniu
5 (100%) 1 vote[s]

Już 19 maja w poznańskiej Galerii Rodríguez będzie miał miejsce wernisaż wystawy niezwykłego hiszpańskiego artysty, Andrésa Pachón.

W swoim najnowszym projekcie Magic Lantern Andrés Pachón za punkt wyjścia obiera tytułową latarnię magiczną, aparat projekcyjny rzutujący obraz z przezroczy, używany w Europie już od XVII wieku. Artysta bierze na warsztat kolorowe przezrocza powstałe w Niemczech na przełomie XIX i XX wieku, ukazujące krajobrazy z Bliskiego Wchodu. Analizując je i rozkładając obrazy na czynniki pierwsze, pokazuje w jak niezwykły sposób przeplatają się w nich różne spojrzenia, jak etnograficzny obiektywizm łączy się z wyobrażeniami i oczekiwaniem wobec egzotycznego świata.

Wystawa Andrésa Pachón w Poznaniu // Hispanico.pl

Projekt Andrésa Pachón analizuje medium fotograficzne, które już na tak wczesnym etapie okazuje się być nieobiektywne i łatwo poddające się manipulacji. Przede wszystkim zwraca jednak uwagę na problem naszych wyobrażeń o świecie i postrzegania “Innego”. Spojrzenie to jawi się tu jako zależne od nawarstwiających się przesądów i stereotypów, bardzo głęboko zakorzenionych w naszej kulturze.

Wystawa Andrésa Pachón w Poznaniu potrwa od 19 maja 2016 r. do 16 czerwca 2016 r.

Wernisaż:
19.05.2016 o godz. 19.00, Galeria Rodríguez (ul. Wodna 13/4, Poznań)

Spotkanie z Artystą (rozmowa w j. angielskim):
20.05.2016, godz. 19.00, Galeria Rodríguez (ul. Wodna 13/4, Poznań)

Zobacz także: Andrés Pachón – artysta pozbawiający złudzeń

 

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

Latest posts by Jessica Alvaro (see all)

avatar