Wystawa Andrésa Pachón w Poznaniu

1289

Już 19 maja w poznańskiej Galerii Rodríguez będzie miał miejsce wernisaż wystawy niezwykłego hiszpańskiego artysty, Andrésa Pachón.

W swoim najnowszym projekcie Magic Lantern Andrés Pachón za punkt wyjścia obiera tytułową latarnię magiczną, aparat projekcyjny rzutujący obraz z przezroczy, używany w Europie już od XVII wieku. Artysta bierze na warsztat kolorowe przezrocza powstałe w Niemczech na przełomie XIX i XX wieku, ukazujące krajobrazy z Bliskiego Wchodu. Analizując je i rozkładając obrazy na czynniki pierwsze, pokazuje w jak niezwykły sposób przeplatają się w nich różne spojrzenia, jak etnograficzny obiektywizm łączy się z wyobrażeniami i oczekiwaniem wobec egzotycznego świata.

Wystawa Andrésa Pachón w Poznaniu // Hispanico.pl

Projekt Andrésa Pachón analizuje medium fotograficzne, które już na tak wczesnym etapie okazuje się być nieobiektywne i łatwo poddające się manipulacji. Przede wszystkim zwraca jednak uwagę na problem naszych wyobrażeń o świecie i postrzegania “Innego”. Spojrzenie to jawi się tu jako zależne od nawarstwiających się przesądów i stereotypów, bardzo głęboko zakorzenionych w naszej kulturze.

Wystawa Andrésa Pachón w Poznaniu potrwa od 19 maja 2016 r. do 16 czerwca 2016 r.

Wernisaż:
19.05.2016 o godz. 19.00, Galeria Rodríguez (ul. Wodna 13/4, Poznań)

Spotkanie z Artystą (rozmowa w j. angielskim):
20.05.2016, godz. 19.00, Galeria Rodríguez (ul. Wodna 13/4, Poznań)

Zobacz także: Andrés Pachón – artysta pozbawiający złudzeń

Hiszpańskie Kubki marki Hispanico - www.hispanico.pl/allegro