Atrakcje na Wyspach Kanaryjskich [TOP 10]
5 (100%) 1 vote

Ze względu na klimat, jaki panuje na Wyspach Kanaryjskich, bliskość Atlantyku i gorącego wybrzeża Afryki, można powiedzieć, że sezon turystyczny trwa tam cały rok.

Atrakcje na Wyspach Kanaryjskich praktycznie nie są w żaden sposób uwarunkowane pogodą. Zimą temperatura wynosi tam średnio około 20°C, zaś latem waha się około 30°C. Pogoda i ilość atrakcji, jakie oferują Wyspy Szczęśliwe (bo tak czasem się je nazywa) zachęcają do przyjazdu i kolejnych powrotów. Na co jednak się zdecydować, gdy już się tam znajdziemy?

1. Korzystaj z oceanu

Archipelag Wysp Kanaryjskich położony jest nad Atlantykiem, który wbrew pozorom oferuje wiele wrażeń. Jeśli jesteś na Lanzarote, koniecznie odwiedź Podwodne Muzeum Atlantyku!

Podwodne Muzeum Atlantyku na Lanzarote, Wir // Hispanico.pl

Będąc na Fuerteventurze możesz zacząć uczyć się windsurfingu – ze względu na nieustający wiatr, panują tam idealne warunki do uprawiania tego sportu. Możesz także wypłynąć na ocean i obserwować z bliska wieloryby i delfiny. Jeżeli potrzebujesz większej adrenaliny, udaj się w rejs łodzią podwodną i zobacz podwodny świat lub skorzystaj z zajęć nurkowania.

Zobacz także: Najlepsze plaże do surfowania w Hiszpanii

2. Jedz i pij

Wyspy Kanaryjskie to miejsce z bardzo smaczną kuchnią. Warto więc odwiedzać lokalne bary i próbować miejscowych specjałów, zwłaszcza, że każda z wysp może pochwalić się czymś innym. Koniecznie zjedz kanaryjskie banany, które są całkowicie inne od tych dostępnych w polskich sklepach. A jeśli chcesz przywieźć coś do kraju – zdecyduj się chociażby na rum miodowy albo likier bananowy, sprzedawany w ozdobnych butelkach.

3. Idź na plażę

Wyspą, która może się pochwalić najpiękniejszymi plażami jest zdecydowanie Fuerteventura. Długie i piaszczyste, zdające się ciągnąć w nieskończoność, zachęcają do wypoczynku i relaksu. Równie interesujące są jednak czarne, wulkaniczne plaże, które można spotkać między innymi na Teneryfie i Gran Canarii.

4. Zwiedzaj

Większe miasta w archipelagu również oferują wiele atrakcji i dają wiele możliwości do zwiedzania. Miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić to Santa Cruz de Tenerife i La Orotava (oba na Teneryfie) oraz Las Palmas de Gran Canaria. Warta uwagi jest też kanaryjska architektura, a zwłaszcza bardzo charakterystyczne, sosnowe balkony.

5. Podziwiaj przyrodę

Atrakcje na Wyspach Kanaryjskich odnajdziesz także w niezwykłej przyrodzie. Wyspy Kanaryjskie bardzo różnią się od siebie pod względem przyrody i fauny. Na terenie każdej z nich znajduje się park narodowy. Na Teneryfie jest to Park Narodowy Teide, na Lanzarote możemy podziwiać niesamowity wulkaniczny krajobraz w Parku Timanfaya czy jaskinię Cueva de los Verdes. Piaszczysta Fuerteventura oferuje oczywiście piękne wydmy w Parku Narodowym Dunas de Corralejo, natomiast La Gomera ma swój Park Narodowy Garajonay z lasem trzeciorzędowym.

6. Wejdź na wulkan Teide

Teide jest najwyższym szczytem Hiszpanii i wciąż aktywnym wulkanem. Jego wysokość wynosi 3718 m n. p. m, a sama góra znajduje się na terenie przepięknego parku narodowego. Jeśli chcesz wejść na sam szczyt, konieczne jest wcześniejsze zezwolenie, które można otrzymać drogą elektroniczną. Można też skorzystać z kolei linowej, która dowozi pasażerów na wysokość 3555 metrów. Wulkan Teide gwarantuje niesamowite wrażenia i widoki na inne wyspy.

Wulkan Teide na Teneryfie | Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania // Hispanico.pl

7. Zwiedzaj Lanzarote śladami Manrique

Lanzarote to bardzo specyficzna wyspa. Wulkaniczny krajobraz, miejscami przypominający Marsa, niska zabudowa, brak reklam, fabryk, mało ludzi. Dzisiejszy wygląda Lanzarote w większości zawdzięcza hiszpańskiemu artyście i architektowi – Cesarowi Manrique. Będąc więc w tym miejscu warto zobaczyć, co Manrique ofiarował wyspie.

8. Rozerwij się

W zasadzie każda wyspa ma w zanadrzu jakieś parki rozrywki. Mogą być to aquaparki (w tym największy wodny park w Europie – Siam Park), parki botaniczne, takie jak Palmitos Park na Gran Canarii, czy ogrody zoologiczne na świeżym powietrzu (Loro Park na Teneryfie, Oasis Park na Fuerteventurze). Każdy na pewno znajdzie coś, co sprosta jego oczekiwaniom.

9. Odkrywaj nieznane atrakcje na Wyspach Kanaryjskich

Myśląc o Wyspach Kanaryjskich zazwyczaj mamy przed oczami popularne kurorty i turystyczne miejscowości na Teneryfie lub Gran Canarii. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w archipelagu znajdują się także inne, mniejsze wyspy, nie tak znane i chętnie odwiedzane przez turystów. Może warto trochę odstąpić od planów i zobaczyć co skrywają w sobie La Palma, El Hierro czy La Gomera? A jeśli lubisz starożytne cywilizacje, koniecznie odwiedź Piramidy w Güímar.

Piramidy na Teneryfie (Piramidy Guimar) | Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania // Hispanico.pl

10. Załóż wygodne buty i ruszaj w drogę

Wyspy Kanaryjskie to idealne miejsce na porzucenie samochodu. Nieważne, którą z wysp wybierzesz, bądź pewien, że będziesz miał gdzie chodzić. Możesz wybrać się zarówno na spacer po plaży, jak i zdecydować się na wyprawę trekkingową (na przykład w wąwozie Masca na Teneryfie) i poznawać wyspy od zupełnie innej strony.

A jakie atrakcje na Wyspach Kanaryjskich Ty możesz polecić innym? Podziel się nimi w komentarzu poniżej!

Paulina Roszkowska

Paulina Roszkowska

Miłośniczka Teneryfy i Sal­va­dora Dalí. Chciałaby odwiedzić wszystkie Wyspy Kanaryjskie. Uważa, że żadna chwila spędzona na gotowaniu nie jest zmarnowana - zwłaszcza jeśli mowa o kuchni hiszpańskiej lub meksykańskiej.
Paulina Roszkowska

Latest posts by Paulina Roszkowska (see all)

avatar