Bilet do Sagrady tylko online?
5 (100%) 1 vote

Jeżeli planujesz wybrać się do najdłużej budowanego zabytku świata, to bilety kup z wyprzedzeniem on-line.

Mimo że na stronie internetowej bazyliki znajduje się informacja, że wejściówki dostępne są zarówno przez Internet, jak i na miejscu, to na tę drugą opcję raczej nie licz.

Podczas wizyty w Barcelonie największym zawodem było dla nas nie to, że kasa Sagrady Familii wyprzedała wszystkie bilety, ale to że nie można było ich kupić na kolejne dni. Pracownicy odsyłali wszystkich do zakupu biletów on-line, raz po raz wręczając ulotki z adresem witryny. I być może nie byłoby to najgorsze rozwiązanie, gdyby darmowe wifi w Barcelonie działało jak należy. Niestety podczas tej kilkudniowej wizyty, ani razu nie udało nam się nawiązać na tyle szybkiego połączenia, żeby móc kupić bilety do Sagrady. Nauczka na przyszłość – bilety do wszelkich atrakcji turystycznych kupujemy z wyprzedzeniem przez Internet.

Do kościoła za opłatą

Niech nie zdziwi Cię też fakt, że chcąc odwiedzić niektóre kościoły lub katedrę będziesz musiał za to zapłacić. Ba! Kwota ta nie jest niska i może sięgać ok. 10€ za osobę. Biorąc pod uwagę ceny biletów do muzeów czy innych atrakcji turystycznych, koszt wizyty w kościele jest w tym przypadku całkiem wysoki. Czy warto? Jeśli interesujesz się architekturą lub ze względów religijnych lubisz odwiedzać takie miejsca, to jak najbardziej. W innym przypadku może to być średnia rozrywka…

Idąc do przybytków sakralnych, zweryfikuj także swój ubiór. Do niektórych miejsc nie wejdziesz w zbyt krótkiej spódniczce lub w krótkich spodenkach. Podobnie w przypadku sprzętu fotograficznego – aparat nie wszędzie jest mile widziany. Nawet jeśli nie masz zamiaru używać lampy błyskowej, to i tak do wielu miejsc z takim sprzętem po prostu nie wejdziesz.

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

Latest posts by Jessica Alvaro (see all)

avatar