Chile produkuje najlepsze wino na świecie za 20 zł!

2545

Chile produkuje najlepsze wino na świecie za 20 zł! // Hispanico.plW międzynarodowym konkursie Decanter World Wine Awards brało udział 16 tys. win, których cena jest mniejsza niż 15 funtów (ok. 82 zł).

Jury w skład którego wchodziło 240 sommelierów pierwszym miejscem nagrodziło chilijskie wino La Moneda Reserva Malbec, które nagrodzono w szczególności za owocowo-jogurtową nutę oraz wykwintny charakter. Jego cena w przeliczeniu na polską walutę to nieco ponad 20 zł! Co więcej, już teraz wiadomo, że w najbliższym czasie wino to będzie jednym z najlepiej sprzedających się na świecie.

Jak mówi Eds Betts, odpowiadający za tworzenie oferty dyskontu ASDA: “To dowód na to, że wyjątkowa jakość i niewygórowana cena mogą iść w parze. La Moneda Reserva Malbec idealnie pasuje do grillowanych mięs, dlatego spodziewamy się sporego popytu w nadchodzących tygodniach”.

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro
PODZIEL SIĘ

Dodaj pierwszy komentarz

avatar