Eduardo Mendoza wydaje kolejną powieść!

1050

30 października w Hiszpanii ukazała się nowa powieść Eduardo Mendozy zatytułowana El secreto de la modelo extraviada. Nowe dzieło hiszpańskiego pisarza to kontynuacja serii przygód prywatnego detektywa z Barcelony zapoczątkowana w 1979 r. tytułem Sekret hiszpańskiej pensjonarki.

Eduardo Mendoza zadebiutował powieścią Prawda o sprawie Savolty w 1975 roku. Od tego czasu jego dorobek literacki ciągle się powiększa. Książki Hiszpana znane są na całym świecie, a sam autor jest laureatem wielu prestiżowych nagród literackich. 22 października pisarz odebrał w Pradze Nagrodę Franza Kafki – międzynarodowa nagrodę literacką, przyznaną mu za całokształt twórczości.

Czytelnicy doceniają go za ironię, czarny humor i mistrzowską grę słowem. Książki Mendozy są uniwersalne, czyta się je dobrze każdemu, niezależnie od pochodzenia, czy wieku.

A jaka będzie najnowsza powieść Mendozy – El Secreto De La Modelo Extraviada?
Z niecierpliwością czekamy na Polską premierę!

Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Specjalnie dla Was odkrywam tajemnice Hiszpanii i innych krajów, w których używa się pięknego języka hiszpańskiego. Szukam i opisuję ciekawostki z kultury, sztuki i życia codziennego. Mam nadzieję, że Was zainteresują!
Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Latest posts by Marcelina Foltyn-Kaczmarek (see all)

PODZIEL SIĘ