El Sol Salsa Festival 2017
5 (100%) 1 vote

Co łączy listopad, salsę i Warszawę? Oczywiście najbardziej słoneczny festiwal roku!

El Sol Salsa Festival 2017 zagości w stolicy Polski już po raz trzynasty. To właśnie w drugi weekend listopada będziecie mieli okazję zobaczyć ponad 50 pokazów tanecznych, w których udział wezmą zarówno soliści, duety, jak i większe grupy taneczne. Łącznie na scenie zaprezentuje się aż 15 państw z różnych zakątków naszego globu!

Podczas El Sol Salsa Festival 2017 nie zabraknie także atrakcji specjalnej! Tym razem organizatorzy przygotowali dla Was aż 2 koncerty na żywo! Na scenie wystąpi kultowy zespół z Hawany – MAYKEL BLANCO Y SU SALSA MAYOR oraz znany wszystkim miłośnikom salsy REY RUIZ.

Entuzjaści tańców karaibskich będą mieli okazję wziąć udział także w warsztatach prowadzonych przez cenionych na całym świecie instruktorów salsy, rumby, bachaty, kizomby oraz reggaeton. Na wszystkich pełnoletnich czeka z kolei energetyzujące wino El Sol – marka znana prawdopodobnie każdemu miłośnikowi Hiszpanii.

[A już teraz zapraszamy Was do udziału w konkursie organizowanym przez nas wspólnie z marką El Sol >>]

Maykel Blanco y su Salsa Mayor

Gdy miał 12 lat rozpoczął naukę gry na perkusji. Zaledwie 3 lata później założył swój pierwszy zespół. Od tego momentu rozpoczęła się kariera “Muzycznej Maszyny Kuby” – jak mówią o nim fani. Maykel Blanco to artysta wszechstronny. Gra, komponuje, prowadzi własna orkiestrę i popularyzuje kubańską muzykę na całym świecie. Jego piosenki znakomicie rozkręcają każdą imprezę, sprawiając że nogi same się rwą do tańca. Przekonajcie się sami:

Rey Ruiz

Można powiedzieć, że śpiewanie ma we krwi. Zaczynał jako dziecko – najpierw śpiewając w telewizji, a później występując z zespołem Cabaret Tropicana. Największą sławę zyskał jednak jako solista. Współpraca z wieloma wybitnymi muzykami (m.in. z Arturo Sandovalem i Los Tres de La Habana) oraz jego pierwsza płyta otworzyły mu drzwi do kariery o jakiej wielu wokalistów może jedynie marzyć. Kolejne albumy Ruiza były jedynie potwierdzeniem jego niekwestionowanej pozycji mistrza śpiewanej salsy.

Informacje praktyczne o El Sol Salsa Festival 2017

El Sol Salsa Festival 2017 odbędzie się w dniach 10-12 listopada 2017 r. w Warszawie. Bilety oraz informacje na temat poszczególnych wydarzeń odbywających się w ramach festiwalu znajdziecie na: www.salsafestival.pl

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro
avatar