Obrazy motywacyjne Hispanico

“Esmeralda” to jedna z meksykańskich telenowel, która bardzo szybko zyskała w Polsce ogromną popularność, dzień w dzień gromadząc przed telewizorami setki tysięcy osób!

W tytułowej roli wystąpiła Leticia Calderon, która doprowadzała swoich fanów do zbiorowej euforii. Ogrom sympatii ze strony polskich widzów był dla aktorki sporym zaskoczeniem. Nie pozostając dłużną, Leticia postanowiła wybrać się do naszego kraju, by spotkać się z wielbicielami swojego talentu oko w oko. Reportaże z tej wizyty były emitowane przez wszystkie najpopularniejsze stacje w Polsce, a jeden z nich możecie zobaczyć poniżej:

Fabuła telenoweli

Esmeralda to niewidoma dziewczyna, mieszkająca w leśnej chacie wraz ze starszą kobietą, Domingą. Mimo swej choroby radzi sobie całkiem dobrze, odkrywając świat w sposób całkiem inny, niż ten do którego jesteśmy przyzwyczajeni.

W pobliskiej posiadłości mieszka bogata rodzina, w skład której wchodzi też Jose Armando. Mimo że mężczyzna jest zaręczony z Gracielą, a rodziny tych dwojga od dawna przygotowują się do ślubu – ich uczucie nie jest na tyle mocne, by młodzi byli ze sobą do końca życia. Jose wkrótce zakochuje się w Esmeraldzie, a Graciela – w synu wiejskiego zarządcy. Te nowopowstałe związki to jednak nie tylko walka o prawdziwą miłość, ale także bunt skierowany w stronę klas społecznych, które jak dotąd miały definiować wartość i przydatność człowieka w społeczeństwie.

Loty do Hiszpanii
 

Oryginalny tytuł: Esmeralda

Rok produkcji: 1997