“Hiszpański temperament” już wkrótce w kinach!
5 (100%) 1 vote

“Hiszpański temperament” to pełna zwrotów akcji hiszpańska komedia, która już 2 grudnia zadebiutuje na ekranach polskich kin!

Jeśli zdarza Ci się brać udział w festiwalach filmowych, to bardzo możliwe, że ten film kojarzysz z jego początkowego polskiego tytułu, który brzmiał “Jak zostać Baskiem”. Sam film warto oglądnąć nie tylko ze względu na ogromną dawkę dobrego humoru, ale także z powodu znakomitej gry aktorskiej, która została nagrodzona aż 3 Nagrodami Goya!

Fabuła tej hiszpańskiej produkcji skupia się wokół tematu stereotypów, jakie towarzyszą mieszkańcom północnej i południowej części Hiszpanii. Baskowie i Andaluzyjczycy pełni są uprzedzeń wobec siebie, a film Emilia Martíneza Lázaro ukazuje to w tak przerysowany sposób, że nie sposób oglądać tej komedii z całkowitą powagą.

Więcej informacji na temat fabuły tego filmu znajdziesz w tym artykule >

Film “Hiszpański temperament” możesz kupić na DVD. Sprawdź ceny >

 

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro
avatar