Strona głównaJęzyk hiszpańskiCiekawostki i porady językoweHiszpański to najszczęśliwszy język świata

Hiszpański to najszczęśliwszy język świata

To już pewne. Hiszpański jest językiem ludzi szczęśliwych!

Taki radosny wniosek płynie z kilku niezależnych źródeł. Okazuje się, że to właśnie hiszpańscy użytkownicy komunikatora Viber najczęściej używają w swoich wiadomościach takich słów jak miłość czy śmiech. Oni też wysyłają o wiele więcej naklejek i emotikonów kojarzących się z miłosnymi wyznaniami, niż użytkownicy z innych stron świata.

Badania, które poprowadził Dr Peter Dodds z Uniwersytetu w Vermont polegały na przeanalizowaniu ok. biliona słów z 10 najpopularniejszych języków świata: hiszpańskiego, chińskiego, angielskiego, francuskiego, portugalskiego, arabskiego, indonezyjskiego, koreańskiego i niemieckiego. Badacze posłużyli się w pracy źródłami takimi jak: Google Books, Twitter, sięgnęli po napisy filmowe, teksty piosenek oraz artykuły z New York Times.

Wnioski z tych badań są niepodważalne. Język hiszpański bezkonkurencyjnie plasuje się na pierwszym miejscu wśród najszczęśliwszych języków świata. Oznacza to, że osoby posługujące się hiszpańskim, dużo częściej używają słów o pozytywnych konotacjach, niż osoby używające do komunikacji innych języków. Na drugim miejscu znajduje się język portugalski, natomiast ostatnie miejsce na podium zajmuje język angielski. Ostatnie miejsce w rankingu padło na język chiński…

ŹRÓDŁOMail Online
Marcelina Foltyn-Kaczmarek
Marcelina Foltyn-Kaczmarek
Specjalnie dla Was odkrywam tajemnice Hiszpanii i innych krajów, w których używa się pięknego języka hiszpańskiego. Szukam i opisuję ciekawostki z kultury, sztuki i życia codziennego. Mam nadzieję, że Was zainteresują!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY

2 KOMENTARZE

  1. „Wnioski z tych badań są niepodważalne. Język hiszpański bezkonkurencyjnie plasuje się na pierwszym miejscu wśród najszczęśliwszych języków świata.” ?? Wnioski z tych badań (zawsze są podważalne) są takie, że język hiszpański jest „szczęśliwszy” niż pozostałe 10 arbitralnie wybranych przez badaczy języków – w dodatku w przestrzeni internetu, kto wie co chińczycy szeptają sobie na uszko 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.