Strona głównaTips & TricksPorady dla podróżującychJakie ubezpieczenie wybrać na wakacje na południu Europy?

Jakie ubezpieczenie wybrać na wakacje na południu Europy?

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Planujesz wakacje na południu Europy? Tamtejsze plaże kuszą słońcem i bogatą infrastrukturą. Z tego powodu ten kierunek jest chętnie wybierany przez Polaków. Nawet jeśli nie planujesz wielu aktywności, za każdym razem przed wyjazdem za granicę warto wykupić dopasowane do potrzeb ubezpieczenie turystyczne.

Czy ubezpieczenie turystyczne jest potrzebne podczas wyjazdu na południe Europy? 

Polskie ubezpieczenie zdrowotne w ramach NFZ działa w krajach Unii Europejskiej w ograniczonym zakresie. W większości krajów bezpłatne będą te świadczenia, które są nieodpłatne dla obywateli danego kraju. Za pomoc medyczną przekraczającą ten zakres bez ubezpieczenia turystycznego będziesz musiał zapłacić z własnej kieszeni. Prawdopodobnie nie unikniesz również wydatków związanych z opłaceniem transportu medycznego. Z tego powodu przed wyjazdem na wakacje na południe Europy warto zadbać o wykupienie polisy turystycznej. 

Obecnie bez trudu skonfigurujesz swoje ubezpieczenie przez internet i dopełnisz wszystkich formalności online. Polisa zostanie przesłana na Twój adres e-mail. Otrzymasz również informacje w zakresie sposobu postępowania w razie wystąpienia zdarzenia ubezpieczeniowego.

Jakie ubezpieczenie turystyczne na wakacje wybrać? 

Wybierając się na wakacje, trzeba zadbać o ubezpieczenie turystyczne, które zabezpiecza w razie nagłego zachorowania lub wypadku. Podstawą ochrony jest ubezpieczenie kosztów leczenia. Dzięki temu nie poniesiesz kosztów badań czy konsultacji medycznych. Wysokość sumy ubezpieczenia powinna zostać dostosowana do kraju docelowego podróży. Przed wykupieniem polisy sprawdź, jaką kwotę polecają zastrzec w umowie specjaliści. Jej wysokość powinna uwzględniać koszty świadczeń medycznych w danym państwie. 

Ubezpieczenie turystyczne powinno obejmować ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Dzięki temu, jeśli w czasie wakacji wyrządzisz szkodę osobie trzeciej, unikniesz wypłaty odszkodowania z własnej kieszeni. Wybierając się na wakacje za granicę, warto również pamiętać o ubezpieczeniu kosztów ratownictwa. Dzięki temu nie poniesiesz wydatków związanych np. z kosztami akcji poszukiwawczej na morzu.

Czy można rozszerzyć zakres ochrony? 

W Nationale Nederlanden zakres ubezpieczenia turystycznego można rozszerzyć, dopasowując polisę do swoich potrzeb. Jeśli w czasie wyjazdu zamierzasz uprawiać sporty ekstremalne bądź zimowe (np. jazdę na skuterze wodnym), dokup rozszerzenie ochrony. Dzięki temu polisa będzie działać również w przypadku aktywności o zwiększonym ryzyku powstania urazu. Dokładny spis takich sportów znajdziesz w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Na wakacjach ryzyko uszkodzenia, zniszczenia lub utraty sprzętu sportowego i bagażu jest wysokie. Ubezpieczenie chroni Twoje rzeczy i zapewnia wypłatę odszkodowania za poniesioną szkodę do wysokości sumy ubezpieczenia.

Ubezpieczenie turystyczne może obejmować pomoc na wypadek problemów z autem. Jeśli Twój samochód zepsuje się w czasie podróży, polisa może zapewnić m.in. dostarczenie paliwa, holowanie, naprawę na miejscu czy samochód zastępczy. Dzięki temu masz szansę na kontynuowanie podróży i uratowanie wakacji w obliczu nieprzewidzianych zdarzeń. 

Szczegółowe informacje na temat zakresu ochrony i możliwych opcji jego rozszerzenia znajdziesz w OWU oraz pod adresem: https://www.nn.pl/dla-ciebie/hobby-i-turystyka/ubezpieczenie-turystyczne.html.

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Redakcja
Redakcja
Redakcja Hispanico.pl publikuje artykuły sponsorowane partnerów biznesowych serwisu. W przypadku zainteresowania współpracą zapraszamy do kontaktu mailowego: kontakt@hispanico.pl
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

REZERWUJ ATRAKCJE

ZOBACZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne