Kanadyjski ogród w sercu Andaluzji

2544
Kanadyjski ogród w sercu Andaluzji
5 (100%) 1 vote

Jete to malutka wioska w prowincji Granada w Andaluzji. To właśnie tutaj kanadyjska artystka Kitty Harri stworzyła swój unikalny ogród pełen oryginalnych rzeźb.

Trasa łącząca Jete i Ítrabo pełna jest pięknych, morskich widoków. Na tle bogatej przyrody, można jednak także trafić na wzgórze usiane wysokimi, kolorowymi totemami. To właśnie te rzeźby przyciągają wzrok i są ulubionymi dziełami artystki.

Kanadyjski ogród w sercu Andaluzji // Hispanico.pl
Kitty Harri, fot. Javier Martín

Kitty Harri zaczęła tworzyć swoje rzeźby 13 lat temu. Dzisiaj jej ogród wypełniony jest pięknymi roślinami przeplatanymi jej dziełami. Początkowo tworzyła tylko dla siebie, jednak stopniowo jej unikatowe formy, umieszczone wśród naturalnej roślinności, zaczęły przyciągać uwagę ludzi z całego świata. To wszystko doprowadziło do tego, że Kitty Harri jest właśnie w trakcie przekształcania swojego ogrodu w muzeum. Jej zbiór liczy obecnie 167 rzeźb, a artystka tworzy średnio 6 takich dzieł rocznie.

Jakby tego było mało, Kanadyjka jest także dość znaną pisarką tworzącą pod pseudonimem Kitty Sewell. Wszystkie jej dzieła, zarówno rzeźby jak i książki, inspirowane są hiszpańskimi krajobrazami, których tej wyjątkowej artystce nie brakuje. 

Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Specjalnie dla Was odkrywam tajemnice Hiszpanii i innych krajów, w których używa się pięknego języka hiszpańskiego. Szukam i opisuję ciekawostki z kultury, sztuki i życia codziennego. Mam nadzieję, że Was zainteresują!
Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Latest posts by Marcelina Foltyn-Kaczmarek (see all)

avatar