KONKURS: Wygraj podwójny bilet na film “Krwawe gody”
5 (100%) 1 vote

Jeśli wątki miłosne w hiszpańskich filmach nie są Ci obce, to ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!

Do wygrania podwójny bilet na film “Krwawe gody”, który będzie wyświetlany w ramach 17. Tygodnia Kina Hiszpańskiego, 29.03 o godzinie 21:00 w Kinie Muza w Poznaniu.

Zadanie konkursowe

Podaj tytuł Twoim zdaniem najbardziej romantycznego hiszpańskiego filmu. Uzasadnij, dlaczego to właśnie ten film wzruszył Cię najbardziej i co sprawiło, że w Twoim oku zakręciła się łza wzruszenia.

Zasady konkursu

  1. Swoich odpowiedzi udzielajcie wyłącznie w komentarzach poniżej tego wpisu. Odpowiedzi udzielane pod innymi wpisami, na kanałach społecznościowych, mailowo lub w jakikolwiek inny sposób, nie będą uwzględniane.
  2. Aby wziąć udział w konkursie należy poprawnie wypełnić pole „Email” podczas dodawania komentarza. Podany adres posłuży nam do kontaktu ze zwycięzcą.
  3. Każda osoba może wziąć udział w konkursie TYLKO RAZ.
  4. Spośród wszystkich odpowiedzi redakcja Hispanico.pl wybierze jedną, która poruszy nas najbardziej!
  5. Na odpowiedzi czekamy do 27 marca 2017 r. do godz. 23:59 włącznie.
  6. Zwycięzca konkursu otrzyma podwójny bilet na film „Ostatni Hiszpanie na Filipinach”, który wyświetlany będzie 29.03.2017 o godz. 21:00 w Kinie Muza w Poznaniu.
  7. Wyniki konkursu zostaną opublikowane 28 marca 2017 r. na łamach Hispanico.pl

 

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro
avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MichałWiolaMarika Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Michał
Michał

Odpowiedź na to pytanie moze być tylko jedna-“Tengo ganas de ti”. Na ten film zaprosiłem moją dziewczynę na pierwszą randkę,dwa lata później to on pomógł mi w oświadczynach, a na naszym ślubie leciał soundtrack z tego filmu ;). Dzisiaj z sentymentem wspominamy go z żoną i gdy tylko mamy okazję, wracamy do niego ponownie.Nie wiem, co jest w tym filmie, ale mam wrażenie, że sprawia, że za każdym razem można troche inaczej spojrzeć na kwestie miłości i wszystkiego tego, co z nią związane.

Wiola
Wiola

¿Mi película de amor favorita? “Jak zostać baskiem/Hiszpański temperament”. Dobrze, może ten film nie należy do poruszających ckliwych dramatów romantycznych, ale kto powiedział, że do miłości nie można podejść z humorem? Przecież prawdziwe uczucie pełne jest uśmiechu, żartów i zabawy, a ja na tym filmie uśmiałam się do łez! I jeszcze to poświęcenie Rafy (głównego bohatera), próba całkowitej zmiany siebie (co nie do końca mu wychodziło 🙂 ) tylko po to, żeby zyskać serce Amaiy, to się nazywa miłość! Idealny film na poprawę humoru, na samą myśl o tych wszystkich scenach uśmiech sam pojawia mi się na twarzy! Jak najbardziej… Czytaj więcej »

Marika
Marika

Najbardziej romantycznym filmem hiszpańskim jest według mnie dramat “Porozmawiaj z nią” w reżyserii Pedro Almodóvara. Miłość przedstawiona w tym filmie jest miłością bezwarunkową, tak silną, że oglądając zastanawiamy się nad całym sensem życia i tym, jak traktujemy innych ludzi. Bohaterowie walczą z samotnością i rozpaczą, co dodaje tylko realności całemu obrazowi. Polecam każdemu, kto nie lubi banalnych historyjek i czuje, że jego miłość jest jednostronna (między innymi tak można interpretować dzieło Almodóvara).