“Manuela” (1991)
4.7 (93.33%) 3 vote[s]

Choć niewiele osób o tym wie, w rzeczywistości powstały dwie wersje telenoweli “Manuela”: włoska i argentyńska.

Różnią się między sobą ilością odcinków, ścieżką muzyczną (tytułową piosenkę do wersji latynoskiej wykonuje Julio Iglesias) oraz imionami niektórych postaci. W rolach głównych argentyńskiego serialu wystąpili Grecia Colmenares (znana z serialu “Maria”), Gabriel Corrado i Carlos Mena.

Podobnie, jak w przypadku “Pauliny”, to kolejna historia o dwóch siostrach: Manueli i Isabel, które nie wiedzą o swoim istnieniu. Gdy Isabel rzekomo ginie w tragicznym wypadku, jej mąż Fernando żeni się z poznaną we Włoszech Manuelą, która do złudzenia przypomina jego żonę.

Jak się okazuje, Isabel żyje, z obrażeniami twarzy wraca do domu swojego męża i odkrywa, że ma przyrodnią siostrę, która zajęła jej miejsce u boku Fernanda. Isabel ukrywa się w domu i robi wszystko by zamienić życie Manueli w piekło.

Oryginalny tytuł: Manuela

Rok produkcji: 1991

Klaudia Kwiatkowska

Powoli odkrywa piękno Hiszpanii i zgłębia tajemnice języka hiszpańskiego. Bez pamięci zakochana w Barcelonie. W przyszłości chciałaby przemierzyć Amerykę Południową, zaś jej największym marzeniem jest zatańczenie ognistej salsy w ramionach gorącego Kubańczyka na Plaza de Armas w Hawanie. Na co dzień prowadzi również bloga: www.kobiecaintuicja.wordpress.com
Klaudia Kwiatkowska

Latest posts by Klaudia Kwiatkowska (see all)

avatar