“Maria” (1985)

4994
“Maria” (1985)
5 (100%) 1 vote[s]

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, który serial zapoczątkował modę na telenowele w Polsce, to “Maria” jest właśnie jednym z nich.

Ta argentyńska telenowela oparta na powieści Delii Fiallo emitowana była w Polsce w latach 90. ubiegłego stulecia. W głównych rolach wystąpili Grecia Colmenarez oraz Jorge Martinez. W przypadku tego ostatniego na uwagę zasługuje fakt, że “Maria” była tylko jedną z ponad dwudziestu telenowel, w których zagrał ten aktor (nie wspominając o równie obfitej ilości filmów fabularnych, które również ma on w swoim artystycznym dorobku).

Tytułowa Maria, to piękna dziewczyna, którą spotkało w życiu wiele nieszczęść. Po śmierci ojca, razem z matką i braćmi zmuszona była przeprowadzić się do Buenos Aires. Tragiczna sytuacja materialna zmusiła rodzinę do zamieszkania w najbiedniejszej dzielnicy miasta, zaś Maria została zatrudniona jako pokojówka u bogatego i przystojnego prawnika, Juana Carlosa Arochy. Przyjaźń tych dwojga bardzo szybko przerodziła się w miłość, jednak jak można się domyślić – droga do szczęścia pełna była przeszkód, z którymi przyszło zmagać się zakochanym.

Oryginalny tytuł: Maria de Nadie

Rok produkcji: 1985

Klaudia Kwiatkowska

Powoli odkrywa piękno Hiszpanii i zgłębia tajemnice języka hiszpańskiego. Bez pamięci zakochana w Barcelonie. W przyszłości chciałaby przemierzyć Amerykę Południową, zaś jej największym marzeniem jest zatańczenie ognistej salsy w ramionach gorącego Kubańczyka na Plaza de Armas w Hawanie. Na co dzień prowadzi również bloga: www.kobiecaintuicja.wordpress.com
Klaudia Kwiatkowska

Latest posts by Klaudia Kwiatkowska (see all)

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Katarzyna Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Katarzyna
Katarzyna

Z tego co pamiętam to Juan Carlos nie był prawnikiem, tylko architektem.