Miniaturowe świnki opanowały Meksyk całkowicie! Już trzy tysiące takich zwierzątek znalazło swój dom u meksykańskich właścicieli.

Są urocze, można z nimi wychodzić na spacer, prowadzić je na smyczy, uczyć sztuczek i bawić się jak z psem. Jedyną wadą zwierząt jest ich cena. Obecność tego oryginalnego pupila w domu może kosztować nawet $1800. Mimo tej, dla niektórych wygórowanej kwoty, świnki wciąż znajdują nowych nabywców, a większość posiadaczy tych małych istot zakochuje się w nich bez pamięci.

Niektórzy skarżą się na brak zrozumienia ze strony innych i prześmiewcze reakcje na widok właściciela spacerującego ze świnką. Podobno zdarzają się nawet pytania, czy zostanie ona wkrótce zjedzona… Mamy jednak nadzieję, że posiadanie tego niecodziennego towarzysza zrekompensuje ich właścicielom wszystkie nieprzyjazne reakcje otoczenia i że świnka – miniaturka nie osiągnie rozmiarów i wagi zbliżonej do tej hodowlanej.

Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Specjalnie dla Was odkrywam tajemnice Hiszpanii i innych krajów, w których używa się pięknego języka hiszpańskiego. Szukam i opisuję ciekawostki z kultury, sztuki i życia codziennego. Mam nadzieję, że Was zainteresują!
Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Latest posts by Marcelina Foltyn-Kaczmarek (see all)

ŹRÓDŁOONET
PODZIEL SIĘ