Meksyk: Susza odsłoniła mury kościoła z XVI wieku
5 (100%) 1 vote

W Meksykańskim stanie Oaxaca spod wody wyłoniła się bryła XVI-wiecznego kościoła Dominikanów.

Dla mieszkańców miasta Jalapa Viejo i innych okolicznych wiosek usytuowanych wokół zbiornika Benito Juárez, nie jest to jednak dobra informacja. Od początku roku na tych terenach nie padał deszcz, a opadająca woda oznacza głód i mniejsze zbiory. Meksykanie z 247 gmin, znajdujących się wokół zbiornika, żyją z rybołówstwa i rolnictwa. Dokuczliwa susza sprawiła, że rybacy są zmuszeni poszukać innego zajęcia, które zapewni im byt. Część z nich będzie zabierać turystów na krótką wyprawę swoimi łodziami, by z bliska pokazać im mury świątyni.

XVI-wieczna świątynia zniknęła pod wodą, gdy teren, na którym leżała został zatopiony na potrzeby powstania zapory Benito Juárez na rzece Tequisistlan w 1962 roku. W ciągu ostatnich ośmiu lat woda trzykrotnie odsłoniła mury kościoła. Ostatni raz budowla była widziana w 2006 roku.

Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Specjalnie dla Was odkrywam tajemnice Hiszpanii i innych krajów, w których używa się pięknego języka hiszpańskiego. Szukam i opisuję ciekawostki z kultury, sztuki i życia codziennego. Mam nadzieję, że Was zainteresują!
Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Latest posts by Marcelina Foltyn-Kaczmarek (see all)

avatar