Mieszkanie w Barcelonie tańsze niż w Londynie
5 (100%) 1 vote

Marzycie o tym, żeby zamieszkać w Hiszpanii? Pewien londyńczyk postanowił zamieszkać w Barcelonie i dojeżdżać do pracy w Londynie. Może tez skusicie się na taką opcję?

Dwa lata temu Sam Cookney, pracujący na stanowisku Social Media Manager, opublikował na swoim blogu porównanie kosztów wynajmu mieszkań w Londynie i Barcelonie. Doszedł do wniosku, że dwupokojowe mieszkanie w Barcelonie i dojazdy do pracy będą go kosztować mniej, niż wynajmowanie jednopokojowego mieszkania na obrzeżach Londynu. Jakiś czas po publikacji posta, zrealizował swój szalony plan. Dzisiaj tytułuje się najbardziej znanym na świecie byłym dojeżdżającym do pracy pracownikiem.

Podczas realizacji tego pomysłu, Sam dojeżdżał do pracy kilka razy w miesiącu (nie codziennie). W biurze musiał być o 9:30, więc swój dzień rozpoczynał o 4:30, by swobodnie dolecieć i dojechać do Londynu na określoną godzinę.

Bez zastanowienia wybrał Barcelonę, ponieważ mieszkał już kiedyś przez rok w stolicy Katalonii i od dawna uważał to miasto za najwspanialsze na świecie. Mieszkając tam, nie zmienił swojego zdania na temat Hiszpanii, a jedynie zrozumiał niektórych mieszkańców, którym przeszkadza tłum turystów odwiedzających rozsławioną Barcelonę.

Sam nigdy nie żałował swojej decyzji, a to co wspomina najlepiej, to bliskość morza i słoneczny klimat Półwyspu Iberyjskiego.

Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Specjalnie dla Was odkrywam tajemnice Hiszpanii i innych krajów, w których używa się pięknego języka hiszpańskiego. Szukam i opisuję ciekawostki z kultury, sztuki i życia codziennego. Mam nadzieję, że Was zainteresują!
Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Latest posts by Marcelina Foltyn-Kaczmarek (see all)

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dariusz Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Dariusz
Dariusz

Nie tak dawno opisywano historię studenta z Anglii, ktory z podobnych powodów zamieszkałw Polsce