Największy basen na świecie znajduje się w Chile

3200

Znajdujący się w Chile kurort San Alfonso del Mar posiada największy basen na świecie, który mierzy długość 1013 m i zajmuje powierzchnię aż 8 hektarów!

Największy basen na świecie znajduje się w Chile // Hispanico.pl
Fot. www.sanalfonso.cl

Crystal Lagoon (bo tak nazywa się basen) jest jednak atrakcją nie tylko dla osób, które chciałyby popływać. Zachwyceni będą też miłośnicy nurkowania, ponieważ drugim rekordem Guinnessa, jakim może pochwalić się to miejsce, jest jego zaskakująca głębokość, która wynosi aż 35 m! Nudzić nie będą się także fani żeglowania, jazdy na nartach, czy pływania kajakiem. Każdy z tych sportów wodnych (i wielu innych) może być bowiem z powodzeniem uprawiany w tym chilijskim kurorcie.

 

Jeśli zastanawia Was, jak ten ogromny zbiornik wodny wypełniany jest wodą, nic prostszego! Służy do tego komputerowy system kontroli, który pobiera wodę z morza, filtruje ją i dostarcza w ilości 300 mln litrów wprost do basenu.

A gdy znudzi Wam się pluskanie w wodzie, na lądzie czeka na Was również szereg atrakcji wśród których znaleźć można zarówno znajdujące się w kurorcie restauracje i puby, jak i spa, korty, boiska do siatkówki, siłownia czy akwarium.