Kubki marki Hispanico

7-8 września 2018 we Wrocławiu będziecie mieli okazję spędzić wieczór i noc w towarzystwie najciekawszych opowiadań iberyjskich – w oryginale i przekładach.

Noc Opowiadań Iberyjskich odbędzie się w Księgarni Hiszpańskiej ELITE we Wrocławiu.
Noc Opowiadań Iberyjskich odbędzie się w Księgarni Hiszpańskiej ELITE we Wrocławiu.

Noc Opowiadań Iberyjskich odbędzie się we wrocławskiej Księgarni Hiszpańskiej ELITE. To unikatowe miejsce na mapie całego miasta. Pomiędzy regałami wypełnionymi polskimi, hiszpańskimi i portugalskimi książkami odbywają się liczne spotkania autorskie, dyskusje i premiery literackie, warsztaty językowe, a nawet kameralne koncerty. Tam też, jako zapowiedź 14. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, odbędzie się NOI, czyli Noc Opowiadań Iberyjskich.

W trakcie każdego z dwóch wieczorów, tuż przy wrocławskim Rynku, posłuchamy wybranych przez Marcina Kurka utworów hiszpańskich i portugalskich autorów, m.in. Pabla Garcíi Casado, Patricii Esteban Erlés, Rosy Montero, Adolfa Garcíi Ortegi oraz Any Maríi Shua. Posłuchamy ich w oryginale wraz z przygotowanymi specjalnie na tę okazję polskimi tłumaczeniami. I, jak zapowiada Marcin Hamkało, skorzystamy z muzyki i porozmawiamy szczerze o tym, co nam w duszy gra.

Noc Opowiadań Iberyjskich 2018 – Informacje praktyczne

14. Międzynarodowy Festiwal OPOWIADANIA

Noc Opowiadań Iberyjskich to tylko jedno z wydarzeń odbywających się podczas 14. Międzynarodowego Festiwalu OPOWIADANIA. to wielowymiarowe święto krótkiej prozy, poświęcone promocji ambitnej książki, koncentrujące się na niebanalnej prezentacji form narracyjnych, badaniu oddziaływania literatury na inne dziedziny sztuki, pozwalające na wymianę doświadczeń twórców polskich i zagranicznych.

Loty do Hiszpanii
 
ELITE Księgarnia Hiszpańska to jedno z najbardziej emblematycznych miejsc na wrocławskim rynku.
ELITE Księgarnia Hiszpańska to jedno z najbardziej emblematycznych miejsc na wrocławskim rynku.

MFO podejmuje także próby odtworzenia więzi między literaturą a tradycją opowieści ustnej. Centralnym nurtem MFO są prezentacje opowiadań prowadzone przez autorów w językach oryginalnych, z symultanicznie wyświetlanym tłumaczeniem, w zmienionej scenograficznie i co roku odmiennej lokalizacji.

Podczas 14. edycji festiwalu ponownie będziemy gościć autorów zagranicznych, którzy odczytają swoje premierowe opowiadania w nietypowej scenografii. Dodatkowo planowane są dwie premiery książkowe, dyskusje i warsztaty.

  • organizator: Towarzystwo Aktywnej Komunikacji
  • dofinansowanie: ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
  • współfinansowanie: Gmina Wrocław
  • partnerzy: ELITE Księgarnia Hiszpańska, Fundacja Libros Libres
  • patroni medialni: Radio Luz, Magazyn Wroclife, Wywrota.pl, Lubię czytać, Opętani czytaniem, Booklips.pl, Hispanico.pl