Najciekawsze parki rozrywki na Teneryfie
5 (100%) 1 vote

Kiedy plaża to za mało, czas na atrakcje z nutką adrenaliny.

Parki rozrywki na Teneryfie oferują odwiedzającym szeroką gamę atrakcji. Większość z nich skupia się wokół jednego obszaru tematycznego i charakterystyczne dla niego atrakcje. Poznajmy zatem cztery z nich, które dla całej Teneryfy są też najbardziej emblematyczne:

Park rozrywki Siam Park

Ten ogromnej wielkości park wodny kryje w sobie całą moc atrakcji, z których ucieszą się zarówno dzieci, jak i dorośli. Niezależnie od tego, czy wolisz leniwy wypoczynek na plaży, spływ pontonami z nurtem rzeki, czy może odwiedziny w akwarium pełnym rekinów – to miejsce jest dla Ciebie. W Siam Park znajduje się także The Wave Palace – wielki basen z generatorem trzymetrowych fal wodnych (to podobno największe sztuczne fale na świecie). Dowiedz się więcej na temat Siam Park >

Siam Park - Park wodny na Teneryfie | Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania // Hispanico.pl
Siam Park – park rozrywki na Teneryfie

Park wodny Aqualand Costa Adeje

Czy wiesz, że w Aqualand Costa Adeje odbywa się najlepszy pokaz delfinów na świecie? Właśnie takim tytułem uhonorowało to miejsce Międzynarodowe Stowarzyszenie Trenerów Zwierząt Morskich. Podczas pokazów możemy przekonać się o ogromnej inteligencji, zwinności i szybkości delfinów, a samych trenerów docenić za wkład włożony w naukę swoich podopiecznych.

Oprócz pokazów w Aqualand Costa Adeje znajduje się także sporo atrakcji dla dzieci – rozmaite zjeżdżalnie, basen ze sztucznymi falami, wodne place zabaw. Dorośli mogą natomiast zrelaksować się w jacuzzi, podczas zabiegów w spa lub dryfując na dmuchanym kole w basenie.

Park zoobotaniczny Loro Parque

Najciekawsze Parki Rozrywki na Teneryfie | Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania // Hispanico.pl
Loro Park – park rozrywki na Teneryfie

Loro Parque to istniejący od 1970 r. prywatny ogród zoologiczno-botaniczny w miejscowości Puerto de la Cruz. Jego początkowa powierzchnia wynosiła 13 000 m2, podczas gdy dziś zajmuje on dziesięciokrotnie większy teren. A co czeka na nas w środku? Ogromna ilość egzotycznych zwierząt prawie na wyciągnięcie ręki, tropikalne ogrody, pokazy delfinów, spektakle z udziałem papug, ogromne akwarium, kino, a nawet… Muzeum Porcelany (Museo de Porcelana) prezentujące kolekcję figurek różnych gatunków papug! Na najmłodszych czeka też Kinderlandia – park zabaw dla dzieci utrzymany w stylu afrykańskiej dżungli.

Park zoobotaniczny Jungle Park

To kolejny park, którym główną atrakcję stanowią fauna i flora. To co wyróżnia Jungle Park to duża ilość zwierząt z rodziny kotowatych (m.in. lwy, tygrysy, leopardy, jaguary, pumy). Nie brakuje też jednak przedstawicieli innych zwierząt, takich jak szympansy, pingwiny, krokodyle, węże, czy orły. Skoro mowa o tych ostatnich, to warto wspomnieć, że w Jungle Park odbywają się znane na całej wyspie pokazy ptaków drapieżnych i egzotycznych. Oprócz tego na wszystkich chętnych czekają także inne atrakcje, takie jak tor bobslejowy czy 300-metrowy tor przeszkód Jungle Raid.

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

1 Komentarz - "Najciekawsze parki rozrywki na Teneryfie"

avatar
Jan

Loro Parque? To zapewne ważne miejsce na mapie “turystycznej”. Byłem Tam dwa razy. Podupadł i pachnie kupą. Kiedyś było fajniej. Punta del Hidalgo zawsze spoko. Bardzo lubię