Kampania “Podaruj dziecku swój język ojczysty” w Hiszpanii

885

Czy są wśród Was osoby, które na stałe mieszkają w Hiszpanii? Słyszeliście o kampanii  Podaruj dziecku swój język ojczysty?

Kampania zorganizowana została z inicjatywy Stowarzyszenia Promocji Języka Polskiego za Granicą. Jednym z krajów do którego została skierowana jest właśnie Hiszpania.

Kampania Podaruj dziecku swój język ojczysty zachęca polaków mieszkających w Hiszpanii do nauki dzieci języka polskiego oraz posługiwanie się nim w domu. Jest to ważne ze względu na wartość emocjonalną i prawidłowy rozwój tożsamości dzieci. Rodzic, który przez całe życie używał do porozumiewania się danego języka, właśnie w tym języku jest w stanie nawiązać najgłębszy poziom porozumienia ze swoim dzieckiem. Poza tym, dzięki temu daje mu poczucie własnej wartości co daje podstawy do szanowania kultury i języka kraju w którym mieszka.

Więcej informacji na temat korzyści płynącej ze znajomości więcej niż jednego języka, znajdziesz w naszym artykule Jak działa mózg poligloty?

Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Specjalnie dla Was odkrywam tajemnice Hiszpanii i innych krajów, w których używa się pięknego języka hiszpańskiego. Szukam i opisuję ciekawostki z kultury, sztuki i życia codziennego. Mam nadzieję, że Was zainteresują!
Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Latest posts by Marcelina Foltyn-Kaczmarek (see all)

PODZIEL SIĘ