1. Rozgwieżdżone niebo przy wulkanie Pico del Teide na Teneryfie

Tym, którzy uwielbiają wpatrywać się w nocne rozgwieżdżone niebo polecamy szczególnie Teneryfę. Tutaj znajduje się najwyższy szczyt wulkaniczny Pico del Teide, który znajduje się na terenie malowniczego Parku Narodowego Teide. Możecie zarezerwować miejsce w hotelu El Parador de las Cañadas del Teide, który znajduje się u stóp wulkanu i w dwójkę obserwować piękne rozgwieżdżone widoki. Dodatkową atrakcją jest Obserwatorium Astrofizyczne Teide z ponad 10 teleskopami do obserwacji zarówno nocnego nieba, jak i słońca.


 

2. Carmona

Dla tych, którzy chcieliby spędzić czas w pięknych wnętrzach zaadoptowanego na hotel dawnego pałacu proponujemy Carmonę. Miasto położone jest w Andaluzji, jednak zwykle nie ma tutaj tłumu turystów i zgiełku charakterystycznego dla południowej części Hiszpanii. Miasto może pochwalić się pysznym jedzeniem oraz rzymskimi i mauretańskimi zabytkami.

 

3. Sanlúcar de Barrameda

Jeżeli kochacie zachody słońca, to koniecznie wybierzcie się do miasta Sanlúcar de Barrameda, położonego w Andaluzji przy ujściu rzeki Guadalquivir do Oceanu Atlantyckiego. Magiczne widoki możecie podziwiać przy kieliszku tutejszego sherry zwanego manzanilla, z którego słynie miasto, bądź spacerując wzdłuż pięknej plaży.

4. Girona

Kochacie czekoladę i lody? Zapraszamy Was do Girony, gdzie znajdziecie jedne z najlepszych lodów na świecie (tak przynajmniej twierdzą ci, którzy ich kosztowali). Słynna lodziarnia Rocambolesc może jednak nie tylko poszczycić się tym, że lody w niej są w 100% naturalne, ale także tym, że jej wnętrze zostało zaprojektowane na wzór fabryki z filmu “Willy Wonka i fabryka czekolady”. Lodziarnia to jednak tylko jedna z wielu atrakcji, które czekają na Was w Gironie. Miasto może poszczycić się bowiem także pięknie zachowaną starówką pełną zakamarków i wąskich, malowniczych uliczek.

 


 

5. Formigal

A może lubicie aktywny wypoczynek i szaleństwa na śniegu? Jeżeli tak, to proponujemy Wam kilka dni w kurorcie narciarskim Formigal w Aragonii. Miejsce to szczyci się najlepszymi zboczami w Hiszpanii. Natomiast po śnieżnych szaleństwach możecie zrelaksować się w saunach, w które często wyposażone są tamtejsze hotele.