„Rosalinda” (1999)

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Co może przedstawiać serial składający się z 80 odcinków? Miłość, nienawiść, łzy, radość, tajemnice, podstępy, intrygi… Można by tak jeszcze długo wymieniać.

„Rosalinda” ma to wszystko. Jeśli lubisz zawiłe historie, w których zwroty akcji następują częściej, niż gdziekolwiek indziej, to jest to idealna propozycja dla Ciebie.

Fabuła serialu „Rosalinda”

Soledad Romero i Alfredo del Castillo biorą potajemnie ślub. Szwagier Alfredo uprowadza jednak Soledad, zmuszając jej małżonka do pościgu. Dochodzi do strzelaniny, w której ginie porywacz. Soledad, by chronić swojego męża, bierze całą winę na siebie i trafia do więzienia na 25 lat. Będąc już za kratkami, rodzi córkę, Rosalindę, którą oddaje pod opiekę swojej siostrze. Cała sytuacja owiana jest tajemnicą i nikt oprócz matki i ciotki Rosalindy nie zna prawdy.

Mija 20 lat. Młoda Rosalinda (w tej roli znana meksykańska aktorka Thalia) zakochuje się w synu człowieka, który przed jej narodzinami porwał Soledad. Młodzi zakochani planują ślub. Ciotka Rosalindy umiera, a jej matka wychodzi przedwcześnie z więzienia. Nie chcąc zdradzać swojej tożsamości przedstawia się jako daleka krewna, która przebywała dotąd poza krajem.

Soledad wiedząc, że jej córka kocha syna człowieka przez którego znalazła się w więzieniu, próbuje za wszelką cenę nie dopuścić do ślubu. Podobne intencje ma matka Fernando – wybranka Rosalindy. Czy tym dwóm czarnym charakterom uda się rozdzielić dwoje zakochanych? A może jednak jak zawsze zwycięży prawdziwa miłość?

Thalia i jej droga do sławy

Choć jej pełne imię i nazwisko to Ariadna Thalía Sodi Miranda, to wszyscy znamy ją po prostu jako Thalię. Urodzona w 1971 r. jest najmłodszą z 5 sióstr, które urodziły się w jej rodzinie. Bliscy już od najmłodszych lat zobaczyli w niej talent do aktorstwa i muzyki, dzięki czemu mała Thalia ćwiczyła swoje umiejętności pod czujnym okiem nauczycieli muzyki i baletu.

Swoją karierę meksykańska artystka rozpoczęła w latach 1981-1984. Wtedy to brała udział w festiwalu „Juguemos a Cantar”, występując także jako solistka. Kolejnym sukcesem był udział kilkunastoletniej Thalii w przedstawieniu teatralnym „Vaselina” (1984). Kolejne lata przyniosły jej kilka sukcesów muzycznych. W 1986 r. artystka dołącza do zespołu Timbiriche, z którym nagrywa 4 płyty. Mniej więcej w tym samym czasie Thalia zaczyna otrzymywać propozycje zagrania w telenowelach – najpierw w „La pobre señorita Limantour”, a później w „Quinceañera”.

I choć szklany ekran polubił młodą gwiazdę, to ona skupia się bardziej na karierze muzycznej. Nie trwa to jednak długo, ponieważ po roli w serialu „Maríi Mercedes” Thalia zostaje na dobre okrzyknięta królową telenowel, a jej fani skutecznie domagają się jej powrotu w kolejnych produkcjach. A na to nie trzeba długo czekać. W 1994 r. Thalia gra główną rolę w serialu „Marimar”, a dwa lata później w „María la del barrio” (w polskiej wersji: „Maria z przedmieścia”). Cała seria trzech telenowel otrzymuje miano tzw. „Trylogii Trzech Marii” (to ze względu na fakt, że w każdej główna bohaterka ma na imię Maria), a Thalia zyskuje dzięki nim międzynarodową sławę.

W 1999 r. aktorka odgrywa główną rolę w serialu „Rosalinda”, który póki co był ostatnim w jej karierze. I choć według statystyk nie cieszył się on już taką oglądalnością jak poprzednie trzy produkcje, to w rodzimym Meksyku odnosi wielki sukces. Również w Polsce serial został bardzo dobrze przyjęty i cieszył się uznaniem wśród widzów.

Dziś Thalię kojarzymy niekoniecznie ze względu na jej role telenowelowe, ale głównie z powodu kariery muzycznej. Artystka ma na swoim koncie ponad 25 mln sprzedanych płyt, co stawia ją w czołówce najlepiej sprzedających się latynoskich artystek.

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

REZERWUJ ATRAKCJE

ZOBACZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

2 KOMENTARZE

  1. Uwielbiam Thalię przede wszystkim jako piosenkarkę. A Rosalinda to jedna z moich ulubionych telenowel. A najlepszy był dla mnie odcinek, jak była na koncercie Fernando (jeśli dobrze pamiętam) i odzyskała pamięć. Melodia, którą grał była przepiękna.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.