Światowy Dzień Tapas
5 (100%) 1 vote

Od 2016 roku, każdy trzeci czwartek czerwca będzie obchodzony w Hiszpanii jako Światowy Dzień Tapas.

Decyzję by uhonorować tapas w ten sposób podjęła organizacja Turespaña. Uzasadnienie tego posunięcia wydaje się oczywiste. Ten znany na całym świecie typ przekąski jest kulturowym symbolem Hiszpanii. Każdy kto po raz pierwszy wybiera się do tego kraju, chce odwiedzić jeden z prawdziwych tapas barów, by przy kieliszku wina, skosztować oferowanych tam przysmaków. Światowy Dzień Tapas wydaje się być zatem idealnym podkreśleniem hiszpańskiej kuchni, kultury i tradycji!

Światowy Dzień Tapas w restauracjach

Obchody, tego prawdopodobnie najpyszniejszego dnia roku, będą celebrowane m.in. poprzez warsztaty kulinarne organizowane przy współpracy z restauracjami i szefami kuchni. Znając Hiszpanów, to jednak pewnie nie koniec niespodzianek, jakie będą czekać na mieszkańców i turystów tego dnia.

Warto też wspomnieć, że w wielu hiszpańskich restauracjach (szczególnie w południowej części Półwyspu Iberyjskiego) tapas są standardowo dodawane do każdego zamawianego napoju, a sama nazwa tapas jest łatwo rozpoznawalna w większości języków na świecie.

Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Specjalnie dla Was odkrywam tajemnice Hiszpanii i innych krajów, w których używa się pięknego języka hiszpańskiego. Szukam i opisuję ciekawostki z kultury, sztuki i życia codziennego. Mam nadzieję, że Was zainteresują!
Marcelina Foltyn-Kaczmarek

Latest posts by Marcelina Foltyn-Kaczmarek (see all)

1

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Karol Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Karol
Karol

Z tego co się orientuję, to w kwestii o ilości serwowanego tapas do lampki wina wygrywa Galicja 😉