Trasa koncertowa Flamenco Contratiempo
5 (100%) 1 vote

Co powiecie na emocjonującą podróż do Hiszpanii przez cztery miasta Polski? Na przełomie listopada i grudnia tego roku będzie to możliwe!

Trasa koncertowa Flamenco Contratiempo obejmuje miasta: Warszawa, Poznań, Gdańsk i Łask. To idealna propozycja dla wszystkich tych osób, które są wrażliwe na autentyczność sztuki flamenco: ekspresyjny taniec, porywający śpiew na żywo w wykonaniu profesjonalnego śpiewaka flamenco z Hiszpanii, wirtuozeria gitarowa, dynamiczne stepowanie i pobudzająca gra na kastanietach.

Zespół Contratiempo

Grupa działa od 2003 roku. W swoim repertuarze ma tradycyjne style por fiesta (muzykę popularną podczas hiszpańskich zabaw), rozbudowane utwory sceniczne oraz formy instrumentalne czerpiące z innych gatunków muzycznych takich jak muzyka latynoska, muzyka orientalna czy jazz. Zespół Contratiempo gra zarówno własne kompozycje, tradycyjne utwory flamenco, jak i znane utwory wykonawców takich jak Paco de Lucía czy Gipsy Kings.

Kto wystąpi podczas koncertów Flamenco Contratiempo?

 • Sebastiàn Sànchez Evilla – to młody śpiewak, który urodził się w Andaluzji, w słynnym Puerto de Santa Maria w prowincji Kadyks. Otoczony przez flamenco od najmłodszych lat (ojciec gitarzysta, wujek tancerz znany jako Paco del Puerto). W wieku 18 lat rozpoczyna profesjonalną karierę. W wieku 19 lat przeprowadza się do Sewilli, by tam występować w najznamienitszych tablaos (Los Gallos, La Casa de la Memoria, El Callejon del Embrujo). Jako śpiewak współpracował z wieloma cenionymi artystami flamenco, takimi jak Carmen Ledesma czy Noelia Vargas. Reprezentuje nurt flamenco puro.
 • Karolina Łucznik – tancerka, choreograf i instruktorka tańca flamenco. Od wielu lat podnosi swoje umiejętności podczas wyjazdów do Hiszpanii, gdzie szkoli się u mistrzów tego gatunku. Prowadzi zajęcia w Szkole Tańca Flamenco TRIANA w Warszawie. Regularnie występuje z uznanymi artystami flamenco w Polsce (Contratiempo, Solo Flamenco). Imponuje wirtuozerską grą na kastanietach. Taniec traktuje przede wszystkim jako środek do wyrażenia emocji płynących z muzyki. Na scenie, w zależności od choreografii, potrafi zachwycić, wzruszyć, ale też rozśmieszyć widzów.
 • Dominika Kupniewska (artystka nie wystąpi podczas koncertu w Poznaniu) – tancerka, choreograf i instruktorka tańca flamenco. Od lat kształci się w Hiszpanii u sewilskich mistrzów. Prowadzi zajęcia w Studio Flamenco w Warszawie. Jej niezwykły temperament, charyzma i zaangażowanie w połączeniu z wyrafinowanym stepowaniem powodują, że to prawdziwy dynamit na scenie.
 • Jarosław Czajczyński – gitarzysta, akompaniator i kompozytor flamenco. Pisze muzykę do tekstów oraz aranżuje utwory z wielu gatunków muzyki etnicznej i rozrywkowej. Wirtuoz gitary. Cechuje go niezwykłe poczucie humoru, które sprawia, że bardzo szybko nawiązuje kontakt z publicznością. Według niego, najważniejsze dla gitarzysty, to tak opanować technikę gry, aby nie przeszkadzała ona w wyrażaniu uczuć i emocji na scenie.
 • Filip Swinarski – gitarzysta, akompaniator i kompozytor flamenco. Cajonista i palmero. Jego spokój, opanowanie i wyczucie rytmu podczas akompaniowania do tańca są nie do przecenienia. Nasze koncerty ubarwia nie tylko finezyjnymi melodiami, ale także solowymi popisami gry na instrumentach perkusyjnych.

Koncert Flamenco Contratiempo Poznaniu

 • Data koncertu: 28 listopada 2017 r., godz. 20:00
 • Miejsce: Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań
 • Bilety: 40 zł (pierwsza tura) lub 50 zł (druga tura), bilety do kupienia w biurze klubu, w Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) lub online przez Bilety24

Koncert Flamenco Contratiempo w Łasku

 • Data koncertu: 30 listopada 2017 r., godz. 19:00
 • Miejsce: Łaski Dom Kultury, ul. Narutowicza 11, Łask
 • Bilety: 30 zł, dostępne w sekretariacie ŁDK

Koncert Flamenco Contratiempo w Gdańsku

 • Data koncertu: 1 grudnia 2017 r., godz. 20:00
 • Miejsce: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku – (Szkoła Tańca Flamenco Anda Lu), ul. Mariacka 25/26, Gdańsk
 • Bilety: 40 zł w przedsprzedaży lub 45 zł w dniu koncertu, rezerwacje mailowe (biuro@andalu.pl) lub telefoniczne (509 093 811)

Koncert Flamenco Contratiempo w Warszawie

 • Data koncertu: 2 grudnia 2017 r., godz. 19:00
 • Miejsce: Dom Kultury Rakowiec, ul. Wiślicka 8, Warszawa
 • Bilety: 42 zł w przedsprzedaży na kupbilecik.pl lub 50 zł na miejscu w dniu koncertu

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro
avatar