Trasa koncertowa Flamenco Contratiempo
5 (100%) 1 vote

Co powiecie na emocjonującą podróż do Hiszpanii przez cztery miasta Polski? Na przełomie listopada i grudnia tego roku będzie to możliwe!

Trasa koncertowa Flamenco Contratiempo obejmuje miasta: Warszawa, Poznań, Gdańsk i Łask. To idealna propozycja dla wszystkich tych osób, które są wrażliwe na autentyczność sztuki flamenco: ekspresyjny taniec, porywający śpiew na żywo w wykonaniu profesjonalnego śpiewaka flamenco z Hiszpanii, wirtuozeria gitarowa, dynamiczne stepowanie i pobudzająca gra na kastanietach.

Zespół Contratiempo

Grupa działa od 2003 roku. W swoim repertuarze ma tradycyjne style por fiesta (muzykę popularną podczas hiszpańskich zabaw), rozbudowane utwory sceniczne oraz formy instrumentalne czerpiące z innych gatunków muzycznych takich jak muzyka latynoska, muzyka orientalna czy jazz. Zespół Contratiempo gra zarówno własne kompozycje, tradycyjne utwory flamenco, jak i znane utwory wykonawców takich jak Paco de Lucía czy Gipsy Kings.

Kto wystąpi podczas koncertów Flamenco Contratiempo?

 • Sebastiàn Sànchez Evilla – to młody śpiewak, który urodził się w Andaluzji, w słynnym Puerto de Santa Maria w prowincji Kadyks. Otoczony przez flamenco od najmłodszych lat (ojciec gitarzysta, wujek tancerz znany jako Paco del Puerto). W wieku 18 lat rozpoczyna profesjonalną karierę. W wieku 19 lat przeprowadza się do Sewilli, by tam występować w najznamienitszych tablaos (Los Gallos, La Casa de la Memoria, El Callejon del Embrujo). Jako śpiewak współpracował z wieloma cenionymi artystami flamenco, takimi jak Carmen Ledesma czy Noelia Vargas. Reprezentuje nurt flamenco puro.
 • Karolina Łucznik – tancerka, choreograf i instruktorka tańca flamenco. Od wielu lat podnosi swoje umiejętności podczas wyjazdów do Hiszpanii, gdzie szkoli się u mistrzów tego gatunku. Prowadzi zajęcia w Szkole Tańca Flamenco TRIANA w Warszawie. Regularnie występuje z uznanymi artystami flamenco w Polsce (Contratiempo, Solo Flamenco). Imponuje wirtuozerską grą na kastanietach. Taniec traktuje przede wszystkim jako środek do wyrażenia emocji płynących z muzyki. Na scenie, w zależności od choreografii, potrafi zachwycić, wzruszyć, ale też rozśmieszyć widzów.
 • Dominika Kupniewska (artystka nie wystąpi podczas koncertu w Poznaniu) – tancerka, choreograf i instruktorka tańca flamenco. Od lat kształci się w Hiszpanii u sewilskich mistrzów. Prowadzi zajęcia w Studio Flamenco w Warszawie. Jej niezwykły temperament, charyzma i zaangażowanie w połączeniu z wyrafinowanym stepowaniem powodują, że to prawdziwy dynamit na scenie.
 • Jarosław Czajczyński – gitarzysta, akompaniator i kompozytor flamenco. Pisze muzykę do tekstów oraz aranżuje utwory z wielu gatunków muzyki etnicznej i rozrywkowej. Wirtuoz gitary. Cechuje go niezwykłe poczucie humoru, które sprawia, że bardzo szybko nawiązuje kontakt z publicznością. Według niego, najważniejsze dla gitarzysty, to tak opanować technikę gry, aby nie przeszkadzała ona w wyrażaniu uczuć i emocji na scenie.
 • Filip Swinarski – gitarzysta, akompaniator i kompozytor flamenco. Cajonista i palmero. Jego spokój, opanowanie i wyczucie rytmu podczas akompaniowania do tańca są nie do przecenienia. Nasze koncerty ubarwia nie tylko finezyjnymi melodiami, ale także solowymi popisami gry na instrumentach perkusyjnych.

Koncert Flamenco Contratiempo Poznaniu

 • Data koncertu: 28 listopada 2017 r., godz. 20:00
 • Miejsce: Blue Note Poznań, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań
 • Bilety: 40 zł (pierwsza tura) lub 50 zł (druga tura), bilety do kupienia w biurze klubu, w Centrum Informacji Miejskiej (budynek Arkadii) lub online przez Bilety24

Koncert Flamenco Contratiempo w Łasku

 • Data koncertu: 30 listopada 2017 r., godz. 19:00
 • Miejsce: Łaski Dom Kultury, ul. Narutowicza 11, Łask
 • Bilety: 30 zł, dostępne w sekretariacie ŁDK

Koncert Flamenco Contratiempo w Gdańsku

 • Data koncertu: 1 grudnia 2017 r., godz. 20:00
 • Miejsce: Muzeum Archeologiczne w Gdańsku – (Szkoła Tańca Flamenco Anda Lu), ul. Mariacka 25/26, Gdańsk
 • Bilety: 40 zł w przedsprzedaży lub 45 zł w dniu koncertu, rezerwacje mailowe (biuro@andalu.pl) lub telefoniczne (509 093 811)

Koncert Flamenco Contratiempo w Warszawie

 • Data koncertu: 2 grudnia 2017 r., godz. 19:00
 • Miejsce: Dom Kultury Rakowiec, ul. Wiślicka 8, Warszawa
 • Bilety: 42 zł w przedsprzedaży na kupbilecik.pl lub 50 zł na miejscu w dniu koncertu

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

Latest posts by Jessica Alvaro (see all)

avatar