V Edycja Festiwalu “Per Musicam ad Astra”
5 (100%) 1 vote

PER MUSICAM AD ASTRA V Międzynarodowy Konkurs i Festiwal Chóralny im. M. Kopernika 24-29 czerwca 2017 w Toruniu, Chełmży, Inowrocławiu i Lubiczu.

Per Musicam ad Astra 2017 - V Edycja Festiwalu i Konkursu Chóralnego // Hispanico.plW dniach 24-29 czerwca br. odbędzie się V Międzynarodowy Konkurs i Festiwal Chóralny im. M. Kopernika PER MUSICAM AD ASTRA. W tym roku udział zgłosiły zespoły z Węgier, Norwegii, Portugalii, Finlandii, Czech, Łotwy, Hongkongu oraz różnych regionów Polski. Chóry będą się zmagały w przesłuchaniach konkursowych, a także występowały na Festiwalowych Koncertach przed publicznością w Toruniu, Chełmży, Lubiczu i Inowrocławiu.

Płyta "Magnificat", Martin Palmeri // Hispanico.pl
Gdzie kupić płytę “Magnificat” >

Podobnie jak w poprzednich latach w ramach Festiwalu zaplanowane zostały koncerty specjalne. Pierwszy z nich to “Tango Project”, który odbędzie się w sobotę 24 czerwca w Bazylice Konkatedralnej w Chełmży i w niedzielę 25 czerwca w Dworze Artusa w Toruniu. W programie znajdą się kompozycje cenionego na świecie argentyńskiego kompozytora Martina Palmeriego: Tango Gloria i Tango Credo. Oba utwory w Polsce zabrzmią po raz pierwszy. Warto wspomnieć, że dzięki wsparciu Hispanico.pl i innych patronów w 2016 r. została wydana płyta “Magnificat” z utworami tego autora.

Koncert Specjalny “Dźwięki Północy”

Per Musicam ad Astra 2017 - V Edycja Festiwalu i Konkursu Chóralnego // Hispanico.pl
Oficjalny Plakat Festiwalu

Drugą propozycją jest Koncert Specjalny “Dźwięki Północy” zaproszonego na festiwal Chóru Kameralnego “441 Hz” z Gdańska. Ten młody zespół zdobywał już najwyższe nagrody na krajowych i międzynarodowych konkursach chóralnych. Podczas koncertu zespół zaprezentuje kompozycje twórców z Norwegii, Finlandii i Szwecji inspirowane głównie tamtejszym folklorem.

Festiwal jest organizowany z myślą o mieszkańcach regionu, którzy mogą usłyszeć różnorodne brzmieniowo zespoły z całego świata i zapoznać się ze współczesną muzyką chóralną. Dla chórów natomiast organizatorzy przygotowali warsztaty z emisji głosu oraz interpretacji utworów prowadzone przez wybitnych dyrygentów chóralnych.

Per Musicam ad Astra 2017 - V Edycja Festiwalu i Konkursu Chóralnego // Hispanico.pl

Na koncerty festiwalowe wstęp jest wolny, jedynie na koncert “Tango Project” w Toruniu niezbędne jest zaproszenie, które będzie można wygrać od 15 czerwca na profilu Festiwalu: Facebook.com/PerMusicamAdAstra. Szczegółowe informacje o przebiegu V Międzynarodowego Konkursu i Festiwalu Chóralnego PER MUSICAM AD ASTRA znajdują się na stronie www.pmaa.pl oraz na portalu społecznościowym  Facebook.com/PerMusicamAdAstra.

Per Musicam ad Astra 2017 - V Edycja Festiwalu i Konkursu Chóralnego // Hispanico.pl

Festiwal organizowany jest przez toruńskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chóralnej “Astrolabium”, zaś współorganizowany przez niemiecką agencję Meeting Music oraz Stowarzyszenie “Tumska 14” z siedzibą w Chełmży.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Torunia, Burmistrza Miasta Chełmży oraz Narodowego Centrum Kultury. Jest współfinansowane z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz budżetu Miasta Toruń i budżetu Gminy Miasta Chełmży. Sponsorem Głównym Festiwalu jest Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Zobacz Program Festiwalu >

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

Latest posts by Jessica Alvaro (see all)

avatar