V Edycja Festiwalu “Per Musicam ad Astra”
5 (100%) 1 vote

PER MUSICAM AD ASTRA V Międzynarodowy Konkurs i Festiwal Chóralny im. M. Kopernika 24-29 czerwca 2017 w Toruniu, Chełmży, Inowrocławiu i Lubiczu.

Per Musicam ad Astra 2017 - V Edycja Festiwalu i Konkursu Chóralnego // Hispanico.plW dniach 24-29 czerwca br. odbędzie się V Międzynarodowy Konkurs i Festiwal Chóralny im. M. Kopernika PER MUSICAM AD ASTRA. W tym roku udział zgłosiły zespoły z Węgier, Norwegii, Portugalii, Finlandii, Czech, Łotwy, Hongkongu oraz różnych regionów Polski. Chóry będą się zmagały w przesłuchaniach konkursowych, a także występowały na Festiwalowych Koncertach przed publicznością w Toruniu, Chełmży, Lubiczu i Inowrocławiu.

Płyta "Magnificat", Martin Palmeri // Hispanico.pl
Gdzie kupić płytę “Magnificat” >

Podobnie jak w poprzednich latach w ramach Festiwalu zaplanowane zostały koncerty specjalne. Pierwszy z nich to “Tango Project”, który odbędzie się w sobotę 24 czerwca w Bazylice Konkatedralnej w Chełmży i w niedzielę 25 czerwca w Dworze Artusa w Toruniu. W programie znajdą się kompozycje cenionego na świecie argentyńskiego kompozytora Martina Palmeriego: Tango Gloria i Tango Credo. Oba utwory w Polsce zabrzmią po raz pierwszy. Warto wspomnieć, że dzięki wsparciu Hispanico.pl i innych patronów w 2016 r. została wydana płyta “Magnificat” z utworami tego autora.

Koncert Specjalny “Dźwięki Północy”

Per Musicam ad Astra 2017 - V Edycja Festiwalu i Konkursu Chóralnego // Hispanico.pl
Oficjalny Plakat Festiwalu

Drugą propozycją jest Koncert Specjalny “Dźwięki Północy” zaproszonego na festiwal Chóru Kameralnego “441 Hz” z Gdańska. Ten młody zespół zdobywał już najwyższe nagrody na krajowych i międzynarodowych konkursach chóralnych. Podczas koncertu zespół zaprezentuje kompozycje twórców z Norwegii, Finlandii i Szwecji inspirowane głównie tamtejszym folklorem.

Festiwal jest organizowany z myślą o mieszkańcach regionu, którzy mogą usłyszeć różnorodne brzmieniowo zespoły z całego świata i zapoznać się ze współczesną muzyką chóralną. Dla chórów natomiast organizatorzy przygotowali warsztaty z emisji głosu oraz interpretacji utworów prowadzone przez wybitnych dyrygentów chóralnych.

Per Musicam ad Astra 2017 - V Edycja Festiwalu i Konkursu Chóralnego // Hispanico.pl

Na koncerty festiwalowe wstęp jest wolny, jedynie na koncert “Tango Project” w Toruniu niezbędne jest zaproszenie, które będzie można wygrać od 15 czerwca na profilu Festiwalu: Facebook.com/PerMusicamAdAstra. Szczegółowe informacje o przebiegu V Międzynarodowego Konkursu i Festiwalu Chóralnego PER MUSICAM AD ASTRA znajdują się na stronie www.pmaa.pl oraz na portalu społecznościowym  Facebook.com/PerMusicamAdAstra.

Per Musicam ad Astra 2017 - V Edycja Festiwalu i Konkursu Chóralnego // Hispanico.pl

Festiwal organizowany jest przez toruńskie Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chóralnej “Astrolabium”, zaś współorganizowany przez niemiecką agencję Meeting Music oraz Stowarzyszenie “Tumska 14” z siedzibą w Chełmży.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydenta Miasta Torunia, Burmistrza Miasta Chełmży oraz Narodowego Centrum Kultury. Jest współfinansowane z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz budżetu Miasta Toruń i budżetu Gminy Miasta Chełmży. Sponsorem Głównym Festiwalu jest Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

Zobacz Program Festiwalu >

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro
avatar