Tym razem mamy przyjemność zaprosić Was na warsztaty kulturowo-językowe, które już 25.04.2017 r. będziemy mieli okazję poprowadzić w Bydgoszczy!

Warsztaty “Nie ma języka bez kultury” w Multikinie Bydgoszcz to kolejna okazja do tego, aby jeszcze lepiej poznać hiszpańską kulturę i język, który jest jej nieodłącznym elementem. Podczas wydarzenia będziecie mieli okazję dowiedzieć się, jak znajomość kultury krajów hiszpańskojęzycznym może wpływać na naukę języka hiszpańskiego. Poznacie zależności między językiem a kulturą i przekonacie się, dlaczego oba te elementy są ze sobą ściśle powiązane. Pokażemy Wam też praktycznie przykłady i sytuacje, w których nawet bardzo dobra znajomość języka okaże się bezużyteczna, jeśli nie będziemy znali kultury kraju, w którym ten język funkcjonuje.

Po prelekcjach zapraszamy Was natomiast na jedną z najlepszych hiszpańskich komedii ostatnich lat! Film “Hiszpański temperament” to doskonały przykład różnorodności hiszpańskiej kultury i stereotypów związanych z mieszkańcami różnych regionów tego kraju.

Termin: 25.04.2017 r., godz. 10:00
Miejsce: Multikino Bydgoszcz, ul. Marszałka Ferdynanda Focha 48
Czas trwania warsztatów: 40 min
Czas trwania filmu: 98 min
Rekomendowana grupa odbiorców: gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
Bilety: 12 zł / os.
Organizatorzy wydarzenia: Multikino Bydgoszcz i Hispanico.pl