Warsztaty “Nie ma języka bez kultury” adresowane są do wszystkich osób, które poszukują nowych, efektywnych metod nauki języka hiszpańskiego.

W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się, dlaczego poznawanie kultury krajów hiszpańskojęzycznych jest niezbędnym elementem nauki języka hiszpańskiego. Słuchacze będą mieli okazję odkryć zależności między językiem i kulturą oraz przekonać się, że oba te elementy są ze sobą ściśle powiązane. Na praktycznych przykładach zostaną przedstawione sytuacje, w których nawet bardzo dobra znajomość hiszpańskiej gramatyki i słownictwa, bez znajomości kultury Hiszpanii (lub krajów iberoamerykańskich) będzie bezużyteczna. Warsztaty “Nie ma języka bez kultury” to także doskonała okazja do zmierzenia się z problemami językowymi przed którymi staje również wielu językoznawców. W trakcie zajęć zostaną omówione także praktyczne metody łączenia nauki języka z przyswajaniem kultury wybranych krajów, które uczestnicy będą mogli wprowadzić w życie po zakończeniu warsztatów.

Jeżeli liczba uczestników nie przekracza 20 osób, polecamy wybór warsztatowej formy zajęć. W ich skład wchodzi większa ilość interakcji i ćwiczeń przeznaczonych dla uczestników warsztatów. W ramach warsztatów przewidziany jest także czas na dyskusje i lepszą integrację między uczestnikami. W przypadku grup składających się z więcej niż 20 osób, warsztaty przyjmują formę prelekcji.

Zakres tematyczny warsztatów jest dobierany indywidualnie pod kątem jak najlepszego dopasowania do grupy odbiorców. Przykładowo: zajęcia dla dzieci i młodzieży przyjmują nieco inną formułę, niż w przypadku warsztatów dla osób dorosłych.

  • Forma: warsztaty lub prelekcje
  • Czas trwania: 40-180 minut (do uzgodnienia)
  • Rekomendowana liczba uczestników: w przypadku warsztatów: 5-20 osób, w przypadku prelekcji: bez ograniczeń
  • Rekomendowana grupa odbiorców: bez ograniczeń
  • Charakter zajęć: warsztaty kulturowo-językowe
  • Wymagania techniczne: ustalane indywidualnie
  • Koszt: ustalany indywidualnie

Jessica Alvaro // Hispanico.plOsoba prowadząca warsztaty

Jessica Alvaro – mgr kulturoznawstwa i absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Design Management. Miłośniczka języka hiszpańskiego i alternatywnych metod nauki języków obcych. Od 2015 r. prowadzi serwis internetowy Hispanico.pl. Zawodowo zajmuje się designem, łącząc pracę z pasją. Na koncie ma między innymi projekty gier językowych oraz materiałów edukacyjnych do nauki języka hiszpańskiego.


Poproś o wycenę zorganizowania warsztatów:

[contact-form-7 id=”6185″ title=”Formularz – warsztaty”]

[starbox id=”none”]