Strona głównaTips & TricksPorady dla podróżującychWyjazd do Hiszpanii - co ze sobą zabrać?

Wyjazd do Hiszpanii – co ze sobą zabrać?

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Planujesz podróż do Hiszpanii, aby móc nieco posmakować innej kultury i nacieszyć się słoneczną pogodą? Chcesz odpocząć w komfortowych warunkach na Wyspach Kanaryjskich, które należą do tego państwa? Zarezerwowanie pobytu w hotelu i lotu nie wystarczą. Musisz zabrać ze sobą także niezbędne dokumenty. Dowiedz się, jakie formalności należy załatwić przed wylotem do Hiszpanii.

Hiszpania to świetny kierunek na wakacje. Nie brakuje tu ani pięknych plaż, ani atrakcyjnych miast, które tętnią życiem o każdej porze dnia i nocy. Dzięki temu każdy może znaleźć dla siebie miejsce, w którym odpocznie i przyjemnie spędzi czas. Aby jednak móc wyruszyć, potrzebujesz odpowiednich dokumentów.

Jakie dokumenty są potrzebne, aby wyjechać do Hiszpanii?

Hiszpania należy do Unii Europejskiej. Dzięki temu Polacy mogą po niej podróżować na podstawie dowodu osobistego. Co istotne, ten dokument wystarczy Ci także, jeśli wyjeżdżasz na Wyspy Kanaryjskie. One również należą do Hiszpanii.

Oprócz dowodu osobistego warto również mieć przy sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli EKUZ. To dokument, który upoważnia Cię do skorzystania z darmowej pomocy medycznej. Jednak pamiętaj, że:

 • z karty pokrywane są koszty tylko leczenia w momencie zagrożenia życia lub zdrowia — nie skorzystasz z EKUZ, jeśli np. masz problemy z zębami czy przebywasz w szpitalu z powodu COVID-19;
 • nie wszystkie usługi będą bezpłatne — za niektóre z nich trzeba będzie zapłacić część ceny.

Możesz uniknąć płacenia za pomoc lekarską, jeśli wykupisz prywatne ubezpieczenie podróżne online.

Ubezpieczenie turystyczne do Hiszpanii — czym jest?

Polisa podróżna to dobrowolne ubezpieczenie, które zapewnia wsparcie finansowe na wypadek korzystania z pomocy lekarskiej za granicą. W zależności od wybranego wariantu może, pokryć np. koszty:

 • wizyty u stomatologa,
 • leczenia w prywatnych placówkach,
 • transportu medycznego do szpitala i do Polski,
 • ratownictwa górskiego,
 • hospitalizacji np. z powodu zachorowania na COVID-19,
 • zakupu leków.

Dodatkowo towarzystwa oferują polisy podróżne razem z OC, które chroni na wypadek wyrządzenia krzywdy osobom trzecim. Dzięki temu ubezpieczeniu poszkodowani otrzymają stosowną rekompensatę za wszystkie straty.

Ponadto ubezpieczenie turystyczne do Hiszpanii, które kupisz w dobrej cenie na rankomat.pl, może objąć bagaż. Dzięki temu, jeśli walizki zostaną uszkodzone lub zgubione w trakcie podróży, otrzymasz stosowną rekompensatę.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Cena prywatnego ubezpieczenia podróżnego jest obliczana indywidualnie na podstawie:

 • czasu pobytu na wakacjach,
 • sportów, które zamierzasz uprawiać na urlopie,
 • zakresu ochrony,
 • wysokości sumy ubezpieczenia, czyli SU.

Zatem koszt polisy może się różnić w zależności od tego, kto podróżuje do Hiszpanii. Aby dowiedzieć się, ile wynosi cena ubezpieczenia dla Ciebie, skorzystaj z internetowej porównywarki ofert towarzystw. To proste narzędzie, które pozwoli Ci w kilka minut sprawdzić, ile zapłacisz za ochronę podczas wyjazdu do Hiszpanii.

Wakacje w Hiszpanii to doskonały pomysł na to, żeby się odprężyć w ciepłych promieniach słońca. Zanim wyjdziesz, zadbaj o ubezpieczenie, a w niespodziewanej sytuacji otrzymasz potrzebną pomoc.

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Redakcja
Redakcja
Redakcja Hispanico.pl publikuje artykuły sponsorowane partnerów biznesowych serwisu. W przypadku zainteresowania współpracą zapraszamy do kontaktu mailowego: kontakt@hispanico.pl
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

REZERWUJ ATRAKCJE

ZOBACZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne