Wyniki konkursu na podwójny bilet w ramach 18. TKH
5 (100%) 1 vote

Bardzo dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w konkursie! Postanowiliśmy nagrodzić odpowiedź Izabelli, która wzruszyła nas szczerością:

Moje życie zmieniło się 24 marca 2004 roku. Wtedy to właśnie ja, pracownica korporacji realizująca się zawodowo, urodziłam swoje drugie dziecko. Dziecko niepełnosprawne. Czułam się tak jakby ktoś tam w górze wziął w palce moje marzenia a potem od niechcenia je zdmuchnął. A przecież takie rzeczy się nie zdarzają, te łzawe historie to tylko w telewizji. Po okresie szukania w sobie winy i użalania się nad sobą wzięłam się za walkę o dziecko. Zapomniałam o pracy, ambicjach, planach. Nawet o marzeniach zapomniałam, bo lekarze szybko sprowadzili mnie na ziemię. Kolejne diagnozy, rehabilitacja, epilepsja, ustawianie leków, zachłyśnięcia. Nasza wyboista droga życia. Zahartowałam się jak stal, stwardniałam niczym udeptana ziemia. Z nieśmiałej dziewczyny zamieniłam się w matkę lwicę. Nauczyłam się walczyć pazurami. Mój pierwszy sukces z tamtych miesięcy to założenie forum dla rodziców dzieci z wadą jak u mojego syna. Kolejny sukces do którego musieliśmy jako rodzina dorosnąć i dojrzeć to-normalne życie. Wcześniej żyliśmy pełną piersią a potem przestaliśmy jakby Maciek nas zniewolił. I z niego uczyniliśmy niewolnika. Jakby mało mu było zamknięcia we własnym ciele, które nie umiało chodzić ani mówić, zamknęliśmy go jeszcze w domu. I tak z duszą na ramieniu i sercem w gardle spakowaliśmy się w pewne wakacje i ruszyliśmy do Grecji, potem Hiszpanii, a potem aż na wyspy Kanaryjskie. Maciek zakochał się w słońcu, morzu, kąpiel w basenie wyzwalała na jego buzi błogi uśmiech. Zaczął coraz lepiej jeść, odkryliśmy w nim prawdziwego podróżnika. Odtąd jeździmy wszędzie razem i kawał świata Maciek już z nami zjeździł. Teraz, gdy Maciuś ma 14 lat ja znów pomyślałam o sobie. Kiedyś rysowałam. Marzyłam o ASP ale w końcu wybrałam praktyczne studia. Dziś do tego wróciłam, zaczęłam ozdabiać koszulki moich dzieci, torby, poduszki. Może to będzie kiedyś moje kolejne spełnienie, zmiana w życiu?

Informacja o wygranej i sposobie odbioru nagród zostanie przekazana drogą mailową. Pozostałym osobom raz jeszcze dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych konkursów organizowanych przez nasz serwis! 🙂

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro
avatar