Wyniki konkursu na podwójny bilet w ramach 18. TKH
5 (100%) 1 vote

Bardzo dziękujemy wszystkim za tak liczny udział w konkursie! Postanowiliśmy nagrodzić odpowiedź Izabelli, która wzruszyła nas szczerością:

Moje życie zmieniło się 24 marca 2004 roku. Wtedy to właśnie ja, pracownica korporacji realizująca się zawodowo, urodziłam swoje drugie dziecko. Dziecko niepełnosprawne. Czułam się tak jakby ktoś tam w górze wziął w palce moje marzenia a potem od niechcenia je zdmuchnął. A przecież takie rzeczy się nie zdarzają, te łzawe historie to tylko w telewizji. Po okresie szukania w sobie winy i użalania się nad sobą wzięłam się za walkę o dziecko. Zapomniałam o pracy, ambicjach, planach. Nawet o marzeniach zapomniałam, bo lekarze szybko sprowadzili mnie na ziemię. Kolejne diagnozy, rehabilitacja, epilepsja, ustawianie leków, zachłyśnięcia. Nasza wyboista droga życia. Zahartowałam się jak stal, stwardniałam niczym udeptana ziemia. Z nieśmiałej dziewczyny zamieniłam się w matkę lwicę. Nauczyłam się walczyć pazurami. Mój pierwszy sukces z tamtych miesięcy to założenie forum dla rodziców dzieci z wadą jak u mojego syna. Kolejny sukces do którego musieliśmy jako rodzina dorosnąć i dojrzeć to-normalne życie. Wcześniej żyliśmy pełną piersią a potem przestaliśmy jakby Maciek nas zniewolił. I z niego uczyniliśmy niewolnika. Jakby mało mu było zamknięcia we własnym ciele, które nie umiało chodzić ani mówić, zamknęliśmy go jeszcze w domu. I tak z duszą na ramieniu i sercem w gardle spakowaliśmy się w pewne wakacje i ruszyliśmy do Grecji, potem Hiszpanii, a potem aż na wyspy Kanaryjskie. Maciek zakochał się w słońcu, morzu, kąpiel w basenie wyzwalała na jego buzi błogi uśmiech. Zaczął coraz lepiej jeść, odkryliśmy w nim prawdziwego podróżnika. Odtąd jeździmy wszędzie razem i kawał świata Maciek już z nami zjeździł. Teraz, gdy Maciuś ma 14 lat ja znów pomyślałam o sobie. Kiedyś rysowałam. Marzyłam o ASP ale w końcu wybrałam praktyczne studia. Dziś do tego wróciłam, zaczęłam ozdabiać koszulki moich dzieci, torby, poduszki. Może to będzie kiedyś moje kolejne spełnienie, zmiana w życiu?

Informacja o wygranej i sposobie odbioru nagród zostanie przekazana drogą mailową. Pozostałym osobom raz jeszcze dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych konkursów organizowanych przez nasz serwis! 🙂

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

Latest posts by Jessica Alvaro (see all)

avatar