Wystawa “Dali kontra Warhol” w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie

3071
Wystawa “Dali kontra Warhol” w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie
5 (100%) 1 vote

Już 22.04.2017 r. wernisaż wystawy “Dali kontra Warhol” podczas którego będziecie mogli zobaczyć ponad 120 prac obu artystów!

Salvador Dali był człowiekiem wszechstronnym. Choć dziś przede wszystkim cenimy go za prace malarskie, to w rzeczywistości ten kataloński artysta równie dobrze radził sobie także w innych obszarach sztuki takich jak: film, literatura, poezja czy design. Niewiele osób wie, że początkowo, główną inspiracją Dalego był impresjonizm. Dopiero z czasem oddał się surrealizmowi, który zdawał się w pełni oddawać intencje twórcze tego artysty.

Zobacz także: Oko w oko z Salvadorem Dali

Wystawa “Dali kontra Warhol” – pojedynek gigantów

Podczas wystawy w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie będziecie mieli okazję zobaczyć zarówno dzieła Salvadora Dali jak i Andy’ego Warhola – ikony pop-artu i człowieka równie ekscentrycznego, jak ten pierwszy. Oryginalne rzeźby, szkice i grafiki to tylko niektóre z prac udostępnionych widzom podczas ekspozycji. Część z nich zostanie przedstawiona szerszej publiczności po raz pierwszy w historii!

  • Czas trwania: 22.04 – 07.10.2017 r.
  • Miejsce: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
  • Organizator wystawy: Art Production DAT

Jessica Alvaro

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro
avatar