W świecie mody, słowo Hiszpania kojarzy się nie tylko z projektantem Cristobalem Balenciagą, ale także z wieloma modelkami i modelami. Oto hiszpańskie modelki i modele, którzy zyskali ogólnoświatowy rozgłos.

7. Blanca Padilla

Hiszpańskie modelki i modele // HIspanico.pl
Blanca Padilla, fot. http://bit.ly/2isJDN4

Blanca Padilla ma 21 lat, a modelką została zupełnie przez przypadek – odkryto ją w madryckim metrze. Blanca jest dzisiaj jedną najpopularniejszych hiszpańskich modelek i może pochwalić się całą gamą prestiżowych zleceń u najważniejszych graczy światowej mody. Modelka chodziła na pokazie Victoria’s Secret, a także u Giorgio Armaniego, Versace, Dolce & Gabbana czy Oscara de la Renty.


6. Jon Kortajarena

Hiszpańskie modelki i modele // HIspanico.pl
Jon Kortajarena, fot. http://bit.ly/2js1ulG

Model ma obecnie 31 lat i pochodzi z Bilbao. Jon Kortajarena znany jest nie tylko z niezliczonej ilości kampanii, pokazów i okładek najważniejszych magazynów, ale także ze swojej kariery aktorskiej. Kortajarena wystąpił między innymi w reklamie Fanty, teledyskach Madonny, Fergie i Kanye Westa. Pojawił się także w kilku filmach. Można go zobaczyć chociażby w “Samotnym mężczyźnie” w reżyserii Toma Forda.

5. Mayka Merino

Hiszpańskie modelki i modele // HIspanico.pl
Mayka Merino, fot. http://bit.ly/2ioucSL

Mayka Merino to wchodząca gwiazda hiszpańskiego i światowego modelingu. Swoją karierę rozpoczęła od mocnego wejścia w 2015 roku, kiedy też została zabukowana na wyłączność na pokazie J.W Andersona. Do tej pory modelka zdążyła już gościć na pokazach najważniejszych domów mody i okładkach ekskluzywnych magazynów takich jak Vogue, Harper’s Bazaar czy i-D.

4. Andrés Velencoso

Hiszpańskie modelki i modele // HIspanico.pl
Andrés Velencoso, fot. http://bit.ly/2jfGcuj

38-letni Katalończyk w branży jest od 2001 roku. Przez ten czas zdążył pracować dla między innymi Diora, Chanel lub Louis Vuitton. Hiszpan zrealizował również liczne kampanie reklamowe (głównie perfum) i zagrał w kilku filmach. Od 2009 roku Velencoso znajduje się w rankingu Top Icons prestiżowego portalu Models.com. Model przez 5 lat był związany z piosenkarką Kylie Minogue.


3. Oriol Elcacho

Hiszpańskie modelki i modele // HIspanico.pl
Oriol Elcacho, fot. http://bit.ly/2jgkaas

Oriol Elcacho pochodzi z Barcelony i doczekał się przydomku hiszpańskiego Adonisa. Model znany jest przede wszystkim z kampanii Bulgari, Ralph Lauren, Valentino czy Chanel. Elcacho trafił do rankingu najlepiej zarabiających modeli według portalu Models.com. Można było go także zobaczyć na okładkach takich magazynów jak Elle czy Cosmopolitan.

2. Steffy Argelich

Hiszpańskie modelki i modele // HIspanico.pl
Steffy Argelich, fot. bit.ly/2jMJnu2

Chociaż Steffy Argelich dopiero niedawno rozpoczęła swoją przygodę ze światem mody, szybko stała się gorącym nazwiskiem w branży. Hiszpańska modelka z pewnością urzeka nie tylko uśmiechem, ale przede wszystkim pięknymi, kręconymi włosami. Steffy znajduje się obecnie w zestawieniu ‘The Hot list’ portalu Models.com, można ją także zobaczyć w najnowszej reklamie Yves Saint Laurent, oraz kampaniach hiszpańskiej sieciówki Mango i domu mody Emilio Pucci.

1. Marta Ortiz

Hiszpańskie modelki i modele // HIspanico.pl
Marta Ortiz, fot. http://bit.ly/2ilbvEl

Modelka pochodzi z Walencji i została odkryta jeszcze jako dziecko. Prawdziwą karierę zaczęła jednak robić dopiero w 2010 roku. Od tego czasu, Marta Ortiz chodziła między innymi w pokazach Chanel i Zuhaira Murada, a sesje z jej udziałem można podziwiać w kilku wydaniach Elle, litewskiej edycji magazynu L’Officiel czy hiszpańskim Harper’s Bazaar.