Strona głównaTips & TricksPorady dla podróżującychJak wybrać dobrą polisę podróżną na wakacje?

Jak wybrać dobrą polisę podróżną na wakacje?

Masz w planach wakacyjny wyjazd? Ktoś polecił Ci zakup polisy podróżnej, lecz nie wiesz, jak zmierzyć się z jej wyborem? Możliwe, że nasz tekst dostarczy Ci wielu przydatnych wskazówek, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Dlaczego warto wykupić polisę podróżną na wakacje?

Wydawać by się mogło, że najważniejszym aspektem planowania wakacji, jest znalezienie biletów lotniczych w przystępnych cenach do ciekawego miejsca, w którym się zregenerujemy i odpocząć od trosk codziennych. Jednak musimy też myśleć o swoim bezpieczeństwie oraz bliskich, z którymi będziemy wyjeżdżali na wakacje. O ile w Polsce osoby ubezpieczone mogą korzystać z darmowej opieki medycznej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, tak za granicą już nie zadziała.

Wyjeżdżając do innych państwach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii, możemy korzystać z karty EKUZ. Jednak i ona ma pewne ograniczenia, ponieważ zapewnia dostęp do podstawowej opieki medycznej na zasadach obowiązujących obywateli danego kraju. Jeśli zatem okaże się, że na wakacjach konieczne będzie skorzystanie z usług odpłatnych, to sami będziemy musieli ponieść koszty z tym związane.

Nie należą one zwykle do najniższych, więc wyjeżdżając za granicę, lepiej się zabezpieczyć. Co ważne, przyda nam się nie tylko ubezpieczenie turystyczne do Hiszpanii, ale również do Włoch, Grecji i innych krajów Unii Europejskiej. Polisę podróżną powinniśmy też wykupić wyjeżdżając do krajów Azji, Ameryki itp, ponieważ tam nawet za podstawową opiekę medyczną będziemy musieli ponosić koszty, a tego na pewno byśmy nie chcieli. Dlatego, lepiej jeszcze przed wyjazdem zadbać o swoje bezpieczeństwo, ponieważ to przełoży się na spokój podczas wakacji. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze polisy podróżnej?

Wybór polisy podróżnej może przebiec bardzo sprawnie, o ile weźmiemy pod uwagę kilka kluczowych aspektów. Jednym z ważniejszych są koszty leczenia, ponieważ zapewniają pokrycie wszystkich usług medycznych i okołomedycznych. W ramach tej polisy możemy liczyć na opłacenie wizyt lekarskich, transportu sanitarnego, czy leczenia szpitalnego. Jednak to nie wszystko, ponieważ ubezpieczenie obejmuje też pokrycie operacji, zabiegów, kosztów związanych z zakupem leków i środków medycznych.

W trudniejszych przypadkach można liczyć też na zorganizowanie i opłacenie transportu powrotnego do kraju, czy nawet przyjazdu i dalszego pobytu za granicą bliskich osób na czas pozostania chorego w szpitalu. Opłaty są jednak pokrywane do sumy gwarantowanej, którą wybieramy w momencie zakupu ubezpieczenia i więcej na ten temat na wakacyjnapolisa.pl. Niektórzy z nas mogą myśleć o wyborze najniższej sumy gwarantowanej, ponieważ wpłynie to koszt całej polisy. Jednak pragnąc zapewnić sobie najlepszą ochronę, zawsze powinniśmy ustalić sumę gwarantowaną na optymalnym poziomie. Przykładowo wyjeżdżając do Hiszpanii, suma gwarantowana powinna wynosić przynajmniej 20 tysięcy euro, zaś do USA, czy do Kanady od 50 do nawet 150 tysięcy euro.

Innym, ale również ważnym elementem polisy jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadów (NNW). W razie uszczerbku na zdrowiu, czy śmierci ten dodatek do polisy podróżnej zapewni nam lub członkom naszej rodziny odszkodowanie w formie finansowego ekwiwalentu mającego zrekompensować poniesione straty na skutek nieszczęśliwego zdarzenia. OC w życiu prywatnym jest opcjonalnym dodatkiem, ale również warto go mieć, ponieważ chroni w razie spowodowania wypadku na osobie trzeciej. Nie ma w tym przypadku znaczenia, czy szkoda dotyczy jej zdrowia, czy mienia. W obu przypadkach jeśli dana osoba będzie domagać się odszkodowania, to wypłaci je towarzystwo ubezpieczeniowe z sumy gwarantowanej OC.

Poza tym wybierając dla siebie ubezpieczenie podróżne, powinniśmy sprawdzić, czy można je rozbudować o ochronę bagażu. Choć ta opcja może wydać się niepotrzebna, to widać, że często dochodzi do utraty, zniszczenia, czy kradzieży bagażu. Aby ograniczyć nieprzyjemności z tym związane, warto przy zakupie polisy, sięgnąć po ochronę bagażu, ponieważ to zapewni nam odszkodowanie częściowo pokrywające straty. 

O czym jeszcze pamiętać wybierając dobrą polisę podróżną na wakacje?

Pragnąc nabyć dobrą polisę podróżną na wakacje, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na to, jak przedstawia się sama oferta, ale również, z jakim towarzystwem ubezpieczeniowym mamy do czynienia. Na rynku działa wielu ubezpieczycieli, ale to wcale nie oznacza, że każdy zapewnia taką samą jakość obsługi, czy usług. Choć nie brakuje naprawdę profesjonalnych towarzystw ubezpieczeniowych, to funkcjonują też takie, których lepiej się wystrzegać.

Jeśli zatem nie chcemy się rozczarować, to lepiej mieć to na uwadze i rozważniej wybierać, gdzie wykupimy polisę podróżną. Na pewno nie rozczarujemy się, gdy wybór padnie na profesjonalne towarzystwa ubezpieczeniowe, które mogą poszczycić się pewnym stażem na rynku i doświadczeniem w branży. Poza tym najlepsze  towarzystwa ubezpieczeniowe cieszą się renomą wśród klientów, więc w razie problemów z wyborem, warto zebrać trochę dodatkowych informacji.

Redakcja
Redakcja
Redakcja Hispanico.pl publikuje artykuły sponsorowane partnerów biznesowych serwisu. W przypadku zainteresowania współpracą zapraszamy do kontaktu mailowego: kontakt@hispanico.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY