Strona głównaJęzyk hiszpańskiHiszpański OnlineKurs hiszpański online od Duolingo

Kurs hiszpański online od Duolingo

Nie jest tajemnicą, że łączenie nauki z zabawą przynosi duże lepsze efekty, niż standardowe formy edukacji.

Powód jest prosty – to co sprawia nam przyjemność, przyswajamy chętniej i szybciej, niż to, co wydaje się jedynie obowiązkiem. A co gdyby zamiast nauki języka hiszpańskiego trochę się z nim zabawić? Na taki pomysł wpadli twórcy aplikacji Duolingo.

Jak zacząć zabawę?

Aby rozpocząć, wystarczy założyć konto na duolingo.com lub za pomocą aplikacji dostępnej zarówno na iOS, Android, jak i Windows Mobile. Wszystko to za darmo, bez żadnych ukrytych opłat, ani rozpraszających uwagę reklam.

Po zalogowaniu zobaczysz, że do wyboru jest nie tylko hiszpański, ale także szereg innych mniej lub bardziej egzotycznych języków, łącznie z greką, arabskim, chińskim, czy esperanto. Na tym etapie jedyne, co może Cię niemiło zaskoczyć, to fakt, że żeby rozpocząć zabawę z hiszpańskim, musisz przynajmniej w stopniu średnim znać język angielski. Twórcom Duolingo, jak dotąd nie udało się stworzyć polsko-hiszpańskiej wersji kursu. Niemniej nawet, jeśli Twój angielski nie jest perfekcyjny, nie rezygnuj. Być może okaże się, że przy okazji nauki hiszpańskiego podszkolisz także ten poprzedni.

Na czym to polega?

Kurs hiszpański online na Duolingo podzielony jest na kilka etapów. W każdym z nich, szkolisz słownictwo i gramatykę w obrębie określonego tematu. W aplikacji zilustrowane jest to w formie charakterystycznych okrągłych ikon. Wykonując ćwiczenia, odblokowujesz następne poziomy, zdobywasz punkty doświadczenia oraz otrzymujesz tzw. lingoty (kryształy, które możesz wymienić na odblokowanie dodatkowych części kursu lub na kilka innych funkcjonalności).

Twoim towarzyszem jest zielona sowa, która motywuje Cię do nauki oraz w przypadku aplikacji – przesyła powiadomienia o Twoich postępach. Dobrym rozwiązaniem jest także to, że w momencie, gdy przez kilka dni nie korzystasz z Duolingo, powiadomienia na tablecie lub telefonie przestają się wyświetlać, a od swojej zielonej kompanki otrzymujesz wówczas komunikat, że nie będzie Ci już przypominać o lekcjach, bo widzi, że to nie działa…

Jeśli jesteś społecznościową bestią, wyniki swojej nauki możesz z łatwością publikować na Facebook’u oraz dodać do profilu na LinkedIn. A jeżeli i to nie jest dla Ciebie wystarczającą motywacją, zaproś do zabawy znajomych i rywalizujcie między sobą o pierwsze miejsce w rankingu!

Subiektywne spojrzenie na hiszpański online z Duolingo

Według badań przeprowadzonych przez serwis, 34 godziny spędzone na nauce z Duolingo dają takie same efekty, co I semestr nauki języka hiszpańskiego w szkole wyższej. Na ile te wyniki są wiarygodne? Trudno stwierdzić. Gramatyka, ćwiczenia na pisownię oraz słuchanie pozostawiają nieco do życzenia. Największą zaletą aplikacji jest jednak możliwość znacznego poszerzenia słownictwa, co przecież nie pozostaje bez znaczenia dla sprawnej komunikacji.

Podsumowując… Czy polecam? Tak, zdecydowanie tak!

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY

Nie jest tajemnicą, że łączenie nauki z zabawą przynosi duże lepsze efekty, niż standardowe formy edukacji.Powód jest prosty – to co sprawia nam przyjemność, przyswajamy chętniej i szybciej, niż to, co wydaje się jedynie obowiązkiem. A co gdyby zamiast nauki języka hiszpańskiego trochę się...Kurs hiszpański online od Duolingo