Strona głównaTips & TricksPorady dla podróżującychTOP 6: Strony do rezerwacji atrakcji online

TOP 6: Strony do rezerwacji atrakcji online

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne

Jednym z najważniejszych etapów planowania urlopu jest wybór atrakcji, które chcemy odwiedzić. Jak się do tego zabrać? Najlepiej z wyprzedzeniem, aby nie tracić czasu na wakacjach, a przy okazji zainspirować się do zwiedzania wybranych w miejsc w bardziej niecodzienny sposób. W tym artykule poznasz najlepsze serwisy do rezerwacji atrakcji i wycieczek przez Internet.

GetYourGuide

Będę mało obiektywna, bo osobiście jestem absolutną fanką GetYourGuide. Powodów jest kilka, ale ten najważniejszy to ogromna baza tysięcy atrakcji, które można znaleźć i zarezerwować za pomocą wyszukiwarki, wpisując po prostu nazwę miejsca, do którego się wybieramy. Cały proces jest bardzo prosty i trwa od kilku do kilkunastu minut. GetYourGuide to także doskonałe źródło inspiracji, ponieważ często pozwala odnaleźć atrakcje, o których wcześniej nawet nie słyszeliśmy.

Drugą ważną zaletą jest możliwość bezpłatnej rezygnacji z dokonanej rezerwacji do 24 godzin przed rozpoczęciem i pełny zwrot kosztów. Na pochwałę zasługuje też fakt, że atrakcje są doskonale opisane po polsku, wzbogacone o zdjęcia, oceny i opinie osób, które już z nich korzystały, co pozwala lepiej wyobrazić sobie to, czego możemy oczekiwać.

Musement

Musement w swoim działaniu jest bardzo zbliżony do GetYourGuide, ale… nieco uboższy. Ubogość ta przejawia się zarówno w mniejszej ilości dostępnych atrakcji, jak i w działaniu samego serwisu. W przeciwieństwie do GetYourGuide na Musement nie ma aż tak dużo filtrów za pomocą, których możemy zawęzić zakres naszych wyszukiwań. Problemem bywają też opisy atrakcji. Bo choć serwis jest dostępny w wersji polskiej, to szybko przekonamy się, że jego tłumaczenie jest wykonywane automatycznie, przez co niektóre opisy brzmią dość dziwnie.

Aby nie być całkowicie krytyczną, mam też jeden duży plus, który powoduje, że Musement znalazł się w tym artykule prezentującym najlepsze strony do rezerwacji atrakcji online. Ten plus to rodzaje oferowanych atrakcji. Wielu z nich nie znajdziemy ani na GetYourGuide, ani w innych serwisach wymienionych w tym artykule. Z tego powodu Musement traktowałabym jako doskonałe miejsce do znalezienia atrakcji nieco mniej oczywistych za to bardzo ciekawych, które mogą wzbogacić nasz urlop.

Tiqets

Z Tiqets warto skorzystać przede wszystkim wtedy, gdy dokładnie wiesz, do jakiego miejsca chcesz się wybrać. To jedna z największych na świecie platform sprzedających bilety na atrakcje online. Zakupu możemy dokonać z wyprzedzeniem lub tuż przed zwiedzaniem wybranego miejsca. Wybrany bilet otrzymujemy w wersji elektronicznej, dzięki czemu wystarczy, że pokażemy go na smartfonie przy wejściu do interesującej nas atrakcji.

Ciekawym rozwiązaniem na Tiqets są też bilety łączone. Przykładowo, jeśli mamy zamiar odwiedzić największe zabytki Gaudiego w Barcelonie, to zamiast kupować 4 osobne bilety, możemy kupić jeden i zaoszczędzić jednocześnie do 20% całkowitej ceny. Takich łączonych opcji jest znacznie więcej i dotyczą one nie tylko zabytków, ale też np. atrakcji sportowych, parków rozrywki czy atrakcji dla dzieci.

Viator

Serwis Viator jest w swoim działaniu bardzo zbliżony do GetYourGuide. W przeciwieństwie do tego pierwszego znajdziemy tu jednak nieco więcej wycieczek i atrakcji nastawionych na doświadczanie, aniżeli biletów do konkretnych miejsc. Małym minusem może być fakt, że Viator na ten moment nie jest dostępny w języku polskim, więc do rezerwacji konieczna jest znajomość np. angielskiego, hiszpańskiego, francuskiego lub jednego z kilku innych języków dostępnych na tej stronie.

Tripadvisor

Tripadvisor przez wiele lat znany był głównie ze swojego recenzenckiego charakteru. Obecnie oprócz opcji przeglądania milionów opinii na temat wybranych atrakcji, możemy je tutaj także rezerwować. Możliwości są ogromne, bo poza biletami do konkretnych atrakcji, rezerwować możemy też wycieczki do innych miast, piesze zwiedzanie z przewodnikiem, wycieczki rowerowe i wiele innych.

Na tym możliwości Tripadvisor jednak się nie kończą. Serwis pozwala bowiem rezerwować też hotele, loty, rejsy statkiem, kompletne pakiety wakacyjne (przelot+hotel), wynajmować samochód na wakacje, a nawet zarezerwować stolik w wybranej restauracji. Uff… Sporo tego! Tak duża ilość dostępnych opcji może być przydatna, jednak w moim odczuciu powoduje, że ostatecznie trzeba nieraz poświęcić nieco więcej czasu, aby znaleźć to, co rzeczywiście nas interesuje. Jest to jednak tylko moja subiektywna opinia, więc warto wyrobić sobie na ten temat własną, odwiedzając stronę Tripadvisor.

Eatwith

Na koniec coś dla miłośników dobrej kuchni! Eatwith to serwis, którego atrakcje skupiają się wyłącznie wokół tematyki kulinarnej. Lubisz gotować? Weź udział w warsztatach z doświadczonym szefem kuchni i naucz się przygotowywać tradycyjne, lokalne dania. Chcesz wybrać się na wycieczkę po tapas barach? Z Eatwith poznasz te najczęściej odwiedzane przez lokalsów. A może degustacja wina? Wycieczka po lokalnym bazarze? Kolacja na jachcie? Przekąski kuchni wegańskiej? Warsztaty warzenia piwa? Możliwości jest naprawdę sporo!

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!
- Reklama -

NAJNOWSZE ARTYKUŁY

- Reklama -

REZERWUJ ATRAKCJE

ZOBACZ RÓWNIEŻ

- Reklama -
Bezpłatne przewodniki turystyczne