Film “Abrakadabra” (2017)

3382
Kubki marki Hispanico

Film "Abrakadabra" (2017) - Czarna komedia ze szczyptą magii! // Hispanico.plJeśli lubisz czarne komedie hiszpańskie, to rozsiądź się wygodnie i szykuj się na znakomity seans!

Film “Abrakadabra” w reżyserii Pablo Bergera to hipnotyczna komedia, która skupia się na czasem śmiesznym, a czasem strasznym świecie magii, w którym wszystko może się zdarzyć. Podobnie jak w przypadku wielu innych hiszpańskich czarnych komedii jest to krzyżówka różnych gatunków filmowych, w której komedię od horroru dzieli bardzo cienka granica. A właściwie, może nie ma jej wcale?

Film “Abrakadabra” – opis fabuły

Film "Abrakadabra" (2017) - Czarna komedia ze szczyptą magii! // Hispanico.plCarmen (Maribel Verdú) i Carlos (Antonio de la Torre) to typowe małżeństwo prowadzące spokojne życie w madryckiej dzielnicy Carabanchel. Ich codzienność zakłóca konflikt między głównym bohaterem, a kuzynem jego małożonki, Pepem (José Mota). Ten ostatni mieszka z rodzicami, pracuje w supermarkecie, a w wolnych chwilach para się hipnozą. Oprócz zgłębiania teorii, Pepe prezentuje też sztukę hipnozy, objeżdżając wesela ze swoim magicznym show. W jednej z takich imprez bierze udział także Carlos, który próbuje za wszelką cenę skompromitować domorosłego hipnotyzera. Na swoje nieszczęście sam wpada w trans i traci kontrolę nad swoim ciałem. Zrozpaczona Carmen rozpoczyna walkę o odzyskanie swojego dawnego męża. Czy zakończy się ona dla niej sukcesem?

Pozostałe informacje o filmie

  • Hiszpania 2017, 96’
  • Reżyseria: Pablo Berger
  • Scenariusz: Pablo Berger
  • Obsada: Maribel Verdú, Antonio de la Torre, José Mota, Quim Gutiérrez

Ten film był wyświetlany podczas 18. Tygodnia Kina Hiszpańskiego >

Loty do Hiszpanii