Film „Abrakadabra” (2017)

Film "Abrakadabra" (2017) - Czarna komedia ze szczyptą magii! // Hispanico.plJeśli lubisz czarne komedie hiszpańskie, to rozsiądź się wygodnie i szykuj się na znakomity seans!

Film „Abrakadabra” w reżyserii Pablo Bergera to hipnotyczna komedia, która skupia się na czasem śmiesznym, a czasem strasznym świecie magii, w którym wszystko może się zdarzyć. Podobnie jak w przypadku wielu innych hiszpańskich czarnych komedii jest to krzyżówka różnych gatunków filmowych, w której komedię od horroru dzieli bardzo cienka granica. A właściwie, może nie ma jej wcale?

Film „Abrakadabra” – opis fabuły

Film "Abrakadabra" (2017) - Czarna komedia ze szczyptą magii! // Hispanico.pl

Carmen (Maribel Verdú) i Carlos (Antonio de la Torre) to typowe małżeństwo prowadzące spokojne życie w madryckiej dzielnicy Carabanchel. Ich codzienność zakłóca konflikt między głównym bohaterem, a kuzynem jego małożonki, Pepem (José Mota). Ten ostatni mieszka z rodzicami, pracuje w supermarkecie, a w wolnych chwilach para się hipnozą. Oprócz zgłębiania teorii, Pepe prezentuje też sztukę hipnozy, objeżdżając wesela ze swoim magicznym show. W jednej z takich imprez bierze udział także Carlos, który próbuje za wszelką cenę skompromitować domorosłego hipnotyzera. Na swoje nieszczęście sam wpada w trans i traci kontrolę nad swoim ciałem. Zrozpaczona Carmen rozpoczyna walkę o odzyskanie swojego dawnego męża. Czy zakończy się ona dla niej sukcesem?

Pozostałe informacje o filmie

  • Hiszpania 2017, 96’
  • Reżyseria: Pablo Berger
  • Scenariusz: Pablo Berger
  • Obsada: Maribel Verdú, Antonio de la Torre, José Mota, Quim Gutiérrez
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY