Film “Aż do śmierci” (2017)

2117
Film “Aż do śmierci” (2017)
5 (100%) 1 vote[s]

Film "Aż do śmierci" (2017) - Opowieść o miłości w obliczu choroby // Hispanico.plO chorobie i trudach z nią związanych można opowiedzieć na wiele sposobów. Jak zrobił to Fernando Franco?

Film “Aż do śmierci” to dopiero druga pełnometrażowa produkcja tego reżysera. Jak sam przyznaje – nie chciał stworzyć melodramatu, ani skupiać się na emocjonalnej pornografii. “Chcemy poruszyć skomplikowany temat, ale w żadnym razie nie jest naszą intencją, żeby widz poczuł, że jest atakowany” – wyznał Ferdnando Franco podczas prób z głównymi odtwórcami ról.

Zarys fabuły

Film "Aż do śmierci" (2017) - Opowieść o miłości w obliczu choroby // Hispanico.plJest wrzesień. Nad Morze Kantabryjskie nadciąga deszczowa aura. Mart planuje przyszłoroczne wakacje, kiedy Luis wyznaje Marcie, że skłamał, mówiąc że jego wyniki badań były dobre. Oboje zdają sobie sprawę z tego jak poważna jest jego choroba. Co jeśli następnego lata nie będzie, a wszystkie ich plany nie mają sensu? Dotychczas ustabilizowane życie tej pary wkrótce legnie w gruzach. Poczucie winy, strach i kłamstwa wystawią ich związek na dużą próbę. Czy wystarczy im wiary w swą miłość, by wspólnie stawić czoła przeciwnościom losu?

Nagrody zdobyte przez film “Aż do śmierci”

  • MFF San Sebastián 2017: Konkurs główny

Pozostałe informacje o filmie

  • Hiszpania 2017, 104’
  • Reżyseria: Fernando Franco
  • Scenariusz: Fernando Franco, Coral Cruz
  • Obsada: Marian Álvarez, Andrés Gertrudix

Ten film był wyświetlany podczas 18. Tygodnia Kina Hiszpańskiego >

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

Latest posts by Jessica Alvaro (see all)

avatar