Film “Aż do śmierci” (2017)

5220
Kubki marki Hispanico

Film "Aż do śmierci" (2017) - Opowieść o miłości w obliczu choroby // Hispanico.plO chorobie i trudach z nią związanych można opowiedzieć na wiele sposobów. Jak zrobił to Fernando Franco?

Film “Aż do śmierci” to dopiero druga pełnometrażowa produkcja tego reżysera. Jak sam przyznaje – nie chciał stworzyć melodramatu, ani skupiać się na emocjonalnej pornografii. “Chcemy poruszyć skomplikowany temat, ale w żadnym razie nie jest naszą intencją, żeby widz poczuł, że jest atakowany” – wyznał Ferdnando Franco podczas prób z głównymi odtwórcami ról.

Zarys fabuły

Film "Aż do śmierci" (2017) - Opowieść o miłości w obliczu choroby // Hispanico.plJest wrzesień. Nad Morze Kantabryjskie nadciąga deszczowa aura. Mart planuje przyszłoroczne wakacje, kiedy Luis wyznaje Marcie, że skłamał, mówiąc że jego wyniki badań były dobre. Oboje zdają sobie sprawę z tego jak poważna jest jego choroba. Co jeśli następnego lata nie będzie, a wszystkie ich plany nie mają sensu? Dotychczas ustabilizowane życie tej pary wkrótce legnie w gruzach. Poczucie winy, strach i kłamstwa wystawią ich związek na dużą próbę. Czy wystarczy im wiary w swą miłość, by wspólnie stawić czoła przeciwnościom losu?

Nagrody zdobyte przez film “Aż do śmierci”

  • MFF San Sebastián 2017: Konkurs główny

Pozostałe informacje o filmie

  • Hiszpania 2017, 104’
  • Reżyseria: Fernando Franco
  • Scenariusz: Fernando Franco, Coral Cruz
  • Obsada: Marian Álvarez, Andrés Gertrudix

Ten film był wyświetlany podczas 18. Tygodnia Kina Hiszpańskiego >

Loty do Hiszpanii