Film „Aż do śmierci” (2017)

Film "Aż do śmierci" (2017) - Opowieść o miłości w obliczu choroby // Hispanico.plO chorobie i trudach z nią związanych można opowiedzieć na wiele sposobów. Jak zrobił to Fernando Franco?

Film „Aż do śmierci” to dopiero druga pełnometrażowa produkcja tego reżysera. Jak sam przyznaje – nie chciał stworzyć melodramatu, ani skupiać się na emocjonalnej pornografii. „Chcemy poruszyć skomplikowany temat, ale w żadnym razie nie jest naszą intencją, żeby widz poczuł, że jest atakowany” – wyznał Ferdnando Franco podczas prób z głównymi odtwórcami ról.

Zarys fabuły

Film "Aż do śmierci" (2017) - Opowieść o miłości w obliczu choroby // Hispanico.pl

Jest wrzesień. Nad Morze Kantabryjskie nadciąga deszczowa aura. Mart planuje przyszłoroczne wakacje, kiedy Luis wyznaje Marcie, że skłamał, mówiąc że jego wyniki badań były dobre. Oboje zdają sobie sprawę z tego jak poważna jest jego choroba. Co jeśli następnego lata nie będzie, a wszystkie ich plany nie mają sensu? Dotychczas ustabilizowane życie tej pary wkrótce legnie w gruzach. Poczucie winy, strach i kłamstwa wystawią ich związek na dużą próbę. Czy wystarczy im wiary w swą miłość, by wspólnie stawić czoła przeciwnościom losu?

Nagrody zdobyte przez film „Aż do śmierci”

  • MFF San Sebastián 2017: Konkurs główny

Pozostałe informacje o filmie

  • Hiszpania 2017, 104’
  • Reżyseria: Fernando Franco
  • Scenariusz: Fernando Franco, Coral Cruz
  • Obsada: Marian Álvarez, Andrés Gertrudix
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY