Film „Berlin, Barcelona” (2018)

Triumfator Festiwalu Filmów Hiszpańskojęzycznych w Maladze 2018.

Film „Berlin, Barcelona” opowiada historię czwórki przyjaciół, którzy jadą do Berlina złożyć niespodziewaną wizytę swojemu koledze, Comasowi (Miki Esparbé) z okazji jego 35. urodzin. Na miejscu okazuje się jednak, że nie wita on ich tak ciepło, jak się spodziewali. Podczas weekendu spędzonego w Niemczech przyjaciele oddalają się od siebie.

Wydawać by się mogło, że życie każdego z nich przebiegało inaczej. Podczas wspólnej podróży znaczenie ich przyjaźni zostanie poddane w wątpliwość. Bohaterowie opowieści zmierzą się z przygnębiającym poczuciem, że ich życie nie płynie tak, jak sobie wymarzyli, kiedy byli bardzo młodzi. Razem odkryją, że czas i odległość mogą wszystko zmienić. Napięcie rośnie, a przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. Motorem tej historii są upływ czasu i zmiany, jakich doświadczamy. To też opowieść o jednym z najgorszych uczuć, jakie towarzyszą pożegnaniu.

Informacje o filmie „Berlin, Barcelona”

  • Hiszpania 2018, 99’
  • Reżyseria: Elena Trapé
  • Scenariusz: Elena Trapé, Josan Hatero, Miguel Ibáñez Monroy
  • Obsada: Alexandra Jiménez, Miki Esparbé, Isak Férriz, Bruno Sevilla, María Ribera
  • Festiwal Filmów Hiszpańskojęzycznych w Maladze 2018: najlepszy film, reżyseria, najlepsza aktorka pierwszoplanowa
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY