Film „To jej szukam” (2018)

Pierwszy film Sary Gutiérrez Galve. Opowieść o pragnieniach i rozczarowaniach z Barceloną w tle.

Spontaniczny i szczery komediodramat, w którym nic się nie kończy zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Tytuł filmu nawiązuje do piosenki Raya Heredii – jednego z prekursorów tzw. nowego flamenco.

30-letni Max (Dani Casellas) dzieli mieszkanie, lodówkę i czasami łóżko z Emmą (Laia Vidal). Kiedy Emma postanawia się wyprowadzić, Max jest rozczarowany. Pełen wątpliwości i niepokoju czuje potrzebę zmiany. Będzie jej szukał nocą, pośród świateł i cieni ulic Barcelony, na których nie brak fascynujących postaci.

Na pytanie o miejsca, w których robiono zdjęcia do filmu, reżyserka odpowiedziała: „Interesował nas Raval, ponieważ dobrze znam nocne życie tej dzielnicy. Chcieliśmy, żeby mieszkanie Maxa było z dala od centrum, żeby była to podróż zarówno w dosłownym, jak i przenośnym znaczeniu słowa. Taka mała taksówkowa Odyseja”.

Informacje o filmie „To jej szukam”

  • Hiszpania 2018, 85’
  • Reżyseria: Sara Gutiérrez Galve
  • Scenariusz: Núria Roura Benito, Sara Gutiérrez Galve
  • Obsada: Dani Casellas, Laia Vidal, MartaCañas, Oriol Esquerda, Guillem Barbosa, Katia Armesto
  • Festiwal Filmów Hiszpańskojęzycznych w Maladze 2018 – Sekcja Zonazine: najlepszy aktor pierwszoplanowy

Ten film jest wyświetlany w ramach 19. Tygodnia Kina Hiszpańskiego >

Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY