Muzyka w nauce języka hiszpańskiego

Jeśli jesteś jedną z tych osób, dla których muzyka to nieodłączny kawałek codzienności, z pewnością zainteresuje Cię fakt, że może Ci ona również pomóc w nauce języka hiszpańskiego.

Sama muzyka to jednak nie wszystko. Najważniejszy jest tak naprawdę wybór utworów. Jeśli nie chcesz, aby zamiast pobudzenia dopadło Cię zmęczenie, a koncentracja została zamieniona w ospanie, poznaj 8 wskazówek, które pomogą Ci skutecznie wykorzystać tę metodę do nauki języka hiszpańskiego:

  1. Spokojna i harmonijna muzyka klasyczna to jeden z najlepszych wyborów pod kątem wspomagania nauki języka obcego. Na szczególną uwagę zasługują utwory Mozarta, które zdaniem wielu naukowców mają stymulujący wpływ na naukę (tzw. Efekt Mozarta).
  2. Muzyka ambientowa i instrumentalna to również bardzo dobry wybór. Jest to współczesny rodzaj muzyki, szczególnie charakterystyczny dla ścieżek dźwiękowych w produkcjach filmowych.
  3. Słuchanie dźwięków natury (deszczu, fal, odgłosów zwierząt…) także pozytywnie wpływa na naukę języka obcego. Właśnie dlatego, że nie jest to typowa muzyka, a jedynie naśladowanie innej rzeczywistości, możesz się bardziej zrelaksować i skupić na przerabianym materiale.
  4. Nie przesadzaj z głośnością. To nie koncert rockowy, na którym przestajesz słyszeć własne myśli. Muzyka ma być jedynie stymulacją, dlatego im niższy poziom dźwięku, tym lepiej. Oczywiście wiele zależy od indywidualnych predyspozycji. Niemniej lepiej zacząć od niskiego natężenia dźwięku i stopniowo go zwiększać, niż odwrotnie.
  5. Stwórz playlistę, tak aby koniec piosenki nie zmuszał Cię do wyszukiwania kolejnej, ponieważ to odwróci Twoją uwagę od nauki. Postaraj się, aby łączna długość utworów na Twojej liście nie przekroczyła 50 minut. Ich zakończenie będzie sygnałem do tego, że czas zrobić krótką przerwę.
  6. Słuchanie radia to jeden z najgorszych wyborów, jakich możesz dokonać. Głos prezenterów oraz brak kontroli nad włączanymi utworami będzie Cię rozpraszał i przyniesie efekt odwrotny od zamierzonego.
  7. Słuchanie muzyki przed snem lub przed ważnym egzaminem zrelaksuje Cię i zmniejszy poziom stresu.
  8. Youtube to świetne miejsce na rozpoczęcie swojej przygody z tą techniką. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rodzaj muzyki wybrać lub po prostu nie masz czasu na selekcjonowanie utworów, poszukaj gotowej playlisty w tym serwisie.
ŹRÓDŁOEXAMTIME
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY