Strona głównaJęzyk hiszpańskiCiekawostki i porady językoweDlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych nie jest już niczym nadzwyczajnym. Umiejętność porozumiewania się w obcym języku przydaje się zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Współcześnie warto jednak znać więcej niż tylko jeden język obcy. Poza językiem angielskim, którego uczy się najwięcej osób, powinno się również poznać inne języki. Wśród nich w szczególności wskazać trzeba na język hiszpański. Dlaczego warto się go uczyć?

Jeden z najpowszechniej używanych języków na świecie

Mówiąc o języku hiszpańskim, najczęściej myśli się oczywiście o Hiszpanii. Trzeba jednak widzieć, że nie tylko w tym kraju mówi się w po hiszpańsku. Wiele osób może zaskoczyć fakt, że jest to jeden z najliczniej używanych języków na świecie. Pod tym kątem język hiszpański zajmuje 3 miejsce. Na wyższych miejscach jest jedynie język angielski i chiński. Dziś hiszpańskim posługuje się aż 400 milionów ludzi na świecie, w tym niemal cała Ameryka Łacińska. Poza tym język ten używany jest w takich krajach Ameryki Południowej jak Argentyna, Chile, Urugwaj, Wenezuela, Peru, czy Meksyk. Widać zatem jak dużą rangę ma ten język, co jest jednym z kluczowych powodów do tego, aby zacząć się go uczyć. Znajomość języka hiszpańskiego to klucz, który otwiera drzwi do całej latynoamerykańskiej kultury.

Język łatwy w nauce

Wiele osób jest przekonanych o tym, że język hiszpański jest dość trudny w nauce. Takie przekonanie wynika z kilku powodów. W hiszpańskim jest kilka rodzajów gramatycznych rzeczowników, aż 14 czasów, ogromna liczba nieregularnych czasowników i 2 rodzaje rodzajników. Mimo to język hiszpański jest tak naprawdę łatwy w nauce. W tym języku wyróżnia się tylko dwa rodzaje osobowe, męski i żeński, a czasowniki odmieniają się według prostych zasad. To wszystko w dużym stopniu ułatwia jego naukę. Poza tym hiszpański jest językiem fonetycznym. Oznacza to, że jego wymowa jest taka sama jak pisownia. Pamiętać jednak trzeba, że jeśli chce się, aby nauka tego języka przebiegała efektywnie, istotny jest wybór odpowiedniej szkoły językowej. Warto tu postawić na doświadczenie i profesjonalizm. Miasto, w którym znajdują się dobre miejsca do nauki tego języka to na pewno Warszawa hiszpański w stolicy to dziś często wybierany język do nauki.

Rozwój zawodowy i osobisty

Znajomość języka hiszpańskiego to szansa na rozwój zarówno zawodowy, jak i osobisty. Aktualnie coraz więcej polskich firm inwestuje w Hiszpanii. Także hiszpańskie przedsiębiorstwa coraz częściej inwestują w Polsce. Warto do tego dodać wiele amerykańskich inwestycji w naszym kraju. Istotne jest tu to, że firmy zza oceanu nierzadko poszukują pracowników ze znajomością języka hiszpańskiego. Nie da się także ukryć, że w Polsce nie jest to bardzo popularny język. Jego znajomość daje zatem ogromne szanse na rozwój zawodowy. Podobnie jest z rozwojem osobistym. Komunikowanie się w języku hiszpańskim daje możliwość poznania wielu nowych znajomych i przyjaciół. To z kolei przekłada się na nowe możliwości w życiu prywatnym.

Redakcja
Redakcja
Redakcja Hispanico.pl publikuje artykuły sponsorowane partnerów biznesowych serwisu. W przypadku zainteresowania współpracą zapraszamy do kontaktu mailowego: kontakt@hispanico.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY