Film Camarón: Flamenco i Rewolucja (2018)
5 (100%) 1 vote[s]

Tylko nieliczni rodzą się po to, by wyznaczyć nowe etapy w dziejach. By być inspiracją dla całego pokolenia i zmienić porządek rzeczy. Tylko nieliczni żyją tak intensywnie i z tak wielką determinacją. Tylko nieliczni mają talent przekraczający granice śmierci.

Film dokumentalny o jednej z najbardziej ekscytujących postaci świata muzyki XX wieku, Camaronie de la Isla. Hołd złożony życiu i sztuce tego niezwykłego artysty. Intymny portret legendy flamenco, z niepublikowanymi dotąd zdjęciami rodzinnymi, materiałami filmowymi i dokumentami, które przybliżą nam świat cantaora.

José Monje Cruz, znany jako Camarón de la Isla, zrewolucjonizował sztukę flamenco. Krytykowany przez purystów, dla publiczności stał się ikoną, a dla świata Cyganów, z którego pochodził – wzorem i punktem odniesienia. Camarón był geniuszem, który wyprzedził swój czas. Pomimo przedwczesnej śmierć, stał się jednym z najbardziej wpływowych artystów XX wieku.

Informacje o filmie “Camarón: Flamenco i Rewolucja”

  • Hiszpania 2018, 104’
  • Reżyseria: Alexis Morante
  • Scenariusz: Alexis Morante, Raúl Santos
  • 1 nominacja do Nagród Goya 2019: najlepszy film dokumentalny

Jessica Alvaro

Zafascynowana językiem hiszpańskim i kulturą iberoamerykańską. Poszukuje kreatywnych sposobów nauki języków obcych, często tworząc przy tym własne. Między innymi właśnie to popchnęło ją do stworzenia serwisu Hispánico.
Jessica Alvaro

Latest posts by Jessica Alvaro (see all)

avatar