Strona głównaKultura HiszpaniiKino hiszpańskieFilm Camarón: Flamenco i Rewolucja (2018)

Film Camarón: Flamenco i Rewolucja (2018)

Tylko nieliczni rodzą się po to, by wyznaczyć nowe etapy w dziejach. By być inspiracją dla całego pokolenia i zmienić porządek rzeczy. Tylko nieliczni żyją tak intensywnie i z tak wielką determinacją. Tylko nieliczni mają talent przekraczający granice śmierci.

Film dokumentalny o jednej z najbardziej ekscytujących postaci świata muzyki XX wieku, Camaronie de la Isla. Hołd złożony życiu i sztuce tego niezwykłego artysty. Intymny portret legendy flamenco, z niepublikowanymi dotąd zdjęciami rodzinnymi, materiałami filmowymi i dokumentami, które przybliżą nam świat cantaora.

José Monje Cruz, znany jako Camarón de la Isla, zrewolucjonizował sztukę flamenco. Krytykowany przez purystów, dla publiczności stał się ikoną, a dla świata Cyganów, z którego pochodził – wzorem i punktem odniesienia. Camarón był geniuszem, który wyprzedził swój czas. Pomimo przedwczesnej śmierć, stał się jednym z najbardziej wpływowych artystów XX wieku.

Informacje o filmie „Camarón: Flamenco i Rewolucja”

  • Hiszpania 2018, 104’
  • Reżyseria: Alexis Morante
  • Scenariusz: Alexis Morante, Raúl Santos
  • 1 nominacja do Nagród Goya 2019: najlepszy film dokumentalny
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY