Film “Ciała” (2017)

2348
Torby hiszpańskie Hispanico

Film "Ciała" - poznaj nierzeczywisty świat Eduarda Casanovy // Hispanico.plJeśli lubisz nietypowe kino, a kwestie związane cielesności nie stanowią dla Ciebie tematu tabu, to mam coś dla Ciebie.

Film “Ciała” (oryg. tytuł “Pieles”) to niezwykły debiut reżyserski Eduarda Casanowy. Jego stylistykę porównuje się do wczesnych dzieł Almodovara oraz Johna Watersa. Reżyser niejednokrotnie konfrontuje widza z obrazami, które mogą wywołać poczucie dyskomfortu. Jednocześnie są one też zabarwioną humorem afirmacją ludzkiej cielesności.

W wywiadach reżyser często podkreśla, że pragnie tworzyć filmy, które będą przeciwwagą dla wszechobecnej dyktatury szczęścia. Krytykuje konsumpcyjne podejście, które sprowadza wszystkie ludzkie emocje do poczucia zadowolenia. Zdaniem Casanovy w życiu ważne są też inne uczucia, takie jak smutek, złość czy ból. To dzięki nim możemy wyciągać wnioski, które pozwolą nam być lepszymi ludźmi. “Niech żyje smutek, a nie ciągle to samo!” – takimi słowami reżyser podsumowuje swoje najnowsze dzieło.

Film “Ciała” – zarys fabuły

Witaj w nierzeczywistym, pastelowo-różowym świecie. Spotkasz tu bohaterów, których łączy skomplikowana relacja z własnym ciałem. Fizyczna odmienność powoduje, że trudno im odnaleźć się w świecie. Ostatecznie to jednak nie cielesne piękno okaże się w ich życiu najważniejsze.

Pozostałe informacje o filmie

  • Hiszpania 2017, 77’
  • Reżyseria: Eduardo Casanova
  • Scenariusz: Eduardo Casanova
  • Obsada: Ana Polvorosa, Candela Peña, Macarena Gómez, Carmen Machi, Eloi Costa, Itziar Castro

Film "Ciała" - poznaj nierzeczywisty świat Eduarda Casanovy // Hispanico.pl

Loty do Hiszpanii
 

Ten film był wyświetlany podczas 18. Tygodnia Kina Hiszpańskiego >