Film “Fiesta” (2016)

2738

Film "Fiesta" (2016) - Hiszpańska komedia z SUPER komikami! // HIspanico.plHiszpanie wiedzą, co to jest dobry humor, a produkcje takie jak ta są na to niepodważalnym dowodem!

Film “Fiesta” (oryg. tytuł “El Pregón”) to jedyna w swoim rodzaju okazja, by na jednym ekranie zobaczyć razem dwóch popularnych hiszpańskich komików – Berto Romero i Andreu Buenafuente. W wyreżyserowanej przez Daniego de la Ordena komedii zobaczymy także takie gwiazdy hiszpańskiego kina jak Jorge Sanz (znany z filmu “Królowa Hiszpanii”) czy Belén Cuesta (“Jak zostać Katalonką”).

 

Czym zaskoczy nas ta produkcja? Znakomitym humorem! Wspominając najśmieszniejsze momenty w realizacji, reżyser przyznał: “Nagranie niektórych scen musieliśmy przerwać. Jedną z nich jest sekwencja w restauracji, gdzie Berto je mięso, a jego bohater jest weganinem. Dźwiękowiec były wściekły, ponieważ przez cały czas rejestrowały się śmiechy aktorów. Wyobraź sobie miny Berta, któremu jagnięcina wychodzi uszami, a on kona ze śmiechu.”

Film “Fiesta” – zarys fabuły

Bracia Osorio, Juan i Richi w latach 90. tworzyli zespół Supergalactic. Ich lata świetności minęły już jakiś czas temu, a poróżnieni członkowie zespołu obiecali sobie, że nigdy więcej nie spojrzą sobie w oczy. Czas pokaże jednak, że nie ma takich obietnic, których nie dałoby się złamać… Pretekstem do tego staje się propozycja wygłoszenia przemówienia okolicznościowego podczas fiesty w rodzinnej wiosce braci. Nie bez znaczenia jest także związany z tym dobry zarobek. W obliczu takiej okazji bracia postanawiają w ramach wyjątku pojawić się wspólnie w miasteczku Proverzo. I choć założenie jest takie, by ta wizyta ograniczyła się jedynie do czystej formalności, to szybko okaże się, że to pozornie zwykłe spotkanie pociągnie za sobą ciąg niespodziewanych wydarzeń.

Pozostałe informacje o filmie

  • Hiszpania 2016, 78’
  • Reżyseria: Dani de la Orden
  • Scenariusz: Daniel González, David Serrano, Diego San José
  • Obsada: Berto Romero, Andreu Buenafuente, Jorge Sanz, Belén Cuesta

Film "Fiesta" (2016) - Hiszpańska komedia z SUPER komikami! // HIspanico.pl

Ten film był wyświetlany podczas 18. Tygodnia Kina Hiszpańskiego >