Film „Fiesta” (2016)

Film "Fiesta" (2016) - Hiszpańska komedia z SUPER komikami! // HIspanico.plHiszpanie wiedzą, co to jest dobry humor, a produkcje takie jak ta są na to niepodważalnym dowodem!

Film „Fiesta” (oryg. tytuł „El Pregón”) to jedyna w swoim rodzaju okazja, by na jednym ekranie zobaczyć razem dwóch popularnych hiszpańskich komików – Berto Romero i Andreu Buenafuente. W wyreżyserowanej przez Daniego de la Ordena komedii zobaczymy także takie gwiazdy hiszpańskiego kina jak Jorge Sanz (znany z filmu „Królowa Hiszpanii”) czy Belén Cuesta („Jak zostać Katalonką”).

Czym zaskoczy nas ta produkcja? Znakomitym humorem! Wspominając najśmieszniejsze momenty w realizacji, reżyser przyznał: „Nagranie niektórych scen musieliśmy przerwać. Jedną z nich jest sekwencja w restauracji, gdzie Berto je mięso, a jego bohater jest weganinem. Dźwiękowiec były wściekły, ponieważ przez cały czas rejestrowały się śmiechy aktorów. Wyobraź sobie miny Berta, któremu jagnięcina wychodzi uszami, a on kona ze śmiechu.”

Film „Fiesta” – zarys fabuły

Bracia Osorio, Juan i Richi w latach 90. tworzyli zespół Supergalactic. Ich lata świetności minęły już jakiś czas temu, a poróżnieni członkowie zespołu obiecali sobie, że nigdy więcej nie spojrzą sobie w oczy. Czas pokaże jednak, że nie ma takich obietnic, których nie dałoby się złamać… Pretekstem do tego staje się propozycja wygłoszenia przemówienia okolicznościowego podczas fiesty w rodzinnej wiosce braci. Nie bez znaczenia jest także związany z tym dobry zarobek. W obliczu takiej okazji bracia postanawiają w ramach wyjątku pojawić się wspólnie w miasteczku Proverzo. I choć założenie jest takie, by ta wizyta ograniczyła się jedynie do czystej formalności, to szybko okaże się, że to pozornie zwykłe spotkanie pociągnie za sobą ciąg niespodziewanych wydarzeń.

Pozostałe informacje o filmie

  • Hiszpania 2016, 78’
  • Reżyseria: Dani de la Orden
  • Scenariusz: Daniel González, David Serrano, Diego San José
  • Obsada: Berto Romero, Andreu Buenafuente, Jorge Sanz, Belén Cuesta
Film "Fiesta" (2016) - Hiszpańska komedia z SUPER komikami! // HIspanico.pl
Jessica Alvaro
Jessica Alvaro
Podróże były mi bliskie od zawsze. Pasja. Hobby. Można to różnie nazywać. Dla mnie to powietrze, bez którego nie mogę oddychać. Słońce, bez którego zapominam, co to uśmiech. I życie. Najlepsze z możliwych!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

POLECANE ARTYKUŁY